Зовнішнє тестування: абітурієнти готують акції протесту

Зовнішнє тестування: абітурієнти готують акції протесту
Новинар

Випускники шкіл переконані, що знання, необхідні для розв'язання завдань тесту, можуть мати лише студенти третього курсу вишів, а не випускники шкіл, повідомляють Подробиці.

З допомогою соціальної мережі Вконтакті учасники ЗНО об'єднуються для участі в можливих мітингах, щоб висловити свій протест проти "невідповідності запропонованого тесту ЗНО з англійської мови шкільної програми і рівню отриманих знань за час навчання в школі".

"Я дуже багато років займався англійською в кращій мовній школі Дніпропетровська, рік жив у США - і наробив купу помилок, а ті, які навчалися у звичайній, чи сільській школі за книгою Плахотника - здали взагалі "ніяк". Мені здається, що і носії мови здали б тест не краще", - переконаний один із учасників ЗНО.

Тести дійсно виходять за межі шкільної програми, вважає викладач англійської мови вищої категорії маріупольського ліцею Андрій Голютяк. "Мої учні займалися англійською 5-6 годин на тиждень. Багато з них брали участь у всеукраїнській олімпіаді з іноземної мови, і навіть для них виконати всі завдання було досить складно", - сказав він.

Голютяк пояснив, що якщо враховувати кембриджську методику вивчення мови, то з трьох рівнів складності - А1 А2, В1 В2, С1 С2 - питання в тестах були складені по найскладнішій категорії С1 (С2 здають тільки носії мови).

"Якщо з граматикою у більшості проблем не виникло, то от з лексикою ... Навіть я потягнувся за словником. Крім того, не враховується ні аудіювання, ні вміння говорити - лише тексти. Величезні! Вже через годину голова перестає засвоювати такий обсяг інформації. Деяким моїм хлопцям елементарно не вистачило часу на все. Якщо порівнювати кількість завдань з української та з англійської, то в другому випадку їх на порядок більше, при цьому часу стільки ж", - резюмував викладач.

Причому, за його словами, така ж ситуація з німецькою та французькою мовами.

Абітурієнти вирішили направити петицію до міністра освіти і науки Дмитра Табачника. Випускники "обурені невідповідністю запропонованого тесту ЗНО з англійської мови шкільній програмі і рівнем знань за час навчання в школі", - говориться в тексті петиції.

Нагадаємо, що абітурієнти протягом п'яти днів після складання тестів можуть подати апеляцію.

За матеріалами Подробности, 0629.com.ua, Іллічівець


Не пропусти другие интересные статьи, подпишись:
Мы в социальных сетях
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK