Переключиться на мобильную версию

Підрив пам'ятника Сталіну: Організація Тризуб заявила про арешт понад десяти своїх членів

Всеукраїнська організація "Тризуб" ім. С. Бандери заявила про масові арешти своїх членів по всій Україні у зв'язку з вибухом у Запоріжжі.
Прокуратура назвала вибух терористичним актом
Прокуратура назвала вибух терористичним актом
kpu.net.ua

У заяві організації, розміщеній на її сайті Бандерівець, зазначається:

"8 січня цього, 2011 року, на Рогатинщині, Івано-Франківська область, був затриманий керівник Центрального проводу ВО" Тризуб "ім. С. Бандери Андрій Стемпицький, його син Пилип, а також Роман Хмара".

9 січня був затриманий колишній керівник Центрального проводу Дмитро Ярош, перший заступник ВО Тризуб ім. С. Бандери Андрій Тарасенко, Глава Української відділення Антиімперського фронту Ростислав Винар і голова Дніпропетровської обласної організації Тризуб ім. С. Бандери Сергій Борисенко. 10 січня заарештовано голову Тернопільської обласної організації Тризуб ім. С. Бандери ".

Також у заяві Тризуба стверджується, що в цілому арешти відбулися по всій Україні, "проводяться обшуки, заарештованим висуваються звинувачення у тероризмі в зв'язку з вибухом у Запоріжжі". Станом на сьогодні, 10 січня, за інформацією Тризуба, заарештовано понад десяти її членів.

При цьому організація наголошує: "Всі звинувачення, висунуті правоохоронними органами, вважаємо надуманими, сфабрикованими і замовними. Ці дії нинішньої влади розцінюємо як прояв політичних репресій і спробу придушення українських патріотичних сил".

Як повідомлялося, раніше прокурор Запорізької області заявив, що прокуратурі нічого не відомо про факти затримання міліцією у справі про підрив пам'ятника Сталіну запорізьких активістів Всеукраїнського об'єднання Свобода. Самі ж активісти заявили, що "комуністи могли підірвати Сталіна самі".

Нагадаємо, в новорічну ніч 31 грудня на території запорізького обкому Компартії України невідомі підірвали пам'ятник Сталіну. У результаті вибуху саморобного вибухового пристрою, постамент зруйнований повністю, пошкоджено будівлю обкому. Комуністи стверджують, що їм завдано матеріальних збитків на суму понад 230 тисяч гривень.

Міліція порушила кримінальну справу за ч.2 ст.194 КК України (умисне знищення майна шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом). 5 січня повідомлялося, що прокуратура перекваліфікувала підрив погруддя Сталіна на території Запорізького обкому КПУ в Запоріжжі з умисного знищення майна в терористичний акт і передала справу в СБУ.

Як зазначили в прокуратурі Запорізької області, "у засобах масової інформації, на інтернет-форумах з'явилося повідомлення про те, що відповідальність за вчинення вибуху взяла на себе організація Рух Першого січня, заявивши, що підрив вибухового пристрою здійснено на честь 102-річчя з дня народження Степана Бандери ". "Також від імені цієї організації заявлялося, що це перша акція зі знищення ворогів української нації та наступними цілями, нібито, стануть антиукраїнські службовці, працівники СБУ, прокуратури, судді, які переслідують українських патріотів. Також були висловлені погрози знищення всіх сіоністів і синагог", - йдеться в повідомленні прокуратури області.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь