Переключиться на мобильную версию

Опозиція пропонує звільнити Литвина

Сьогодні, 12 вересня, голова комітету ВР з питань національної безпеки та оборони Анатолій Гриценко заявив, що народні депутати України, члени комітету опору диктатурі мають намір зареєструвати у Верховній Раді законопроект про відставку голови українсько.
Гриценко та його соратники хочуть вказати Литвину на двері
Гриценко та його соратники хочуть вказати Литвину на двері
Дмитро Ніконоров/Корреспондент

"Сьогодні відбулося засідання Комітету опору диктатурі і ми прийняли рішення вимагати негайної відставки Литвина. Депутати-члени Комітету підготують відповідний проект постанови, оскільки Ливтин у п'ятницю грубо порушив внутрішньопарламентські процедури та законодавство України, дозволив проштовхнути в порушення закону законопроект 9127", - сказав він.

Гриценко зазначив, що законопроект про гарантії держави щодо виконання судових рішень у своїх перехідних додатках містить зміни до 16 законів України, "які стосуються мільйонів людей".

"Передбачається ліквідувати ті соціальні стандарти і пільги, які передбачені для найрізноманітніших категорій населення: шахтарів, медиків вчителів, військових, чорнобильців усіх категорій, учасників, ветеранів війни, бойових дій, дітей війни і так далі", - поінформував він.

 Депутат підкреслив, що відповідно до закону про комітети Верховної Ради даний законопроект мав бути розглянутий парламентськими комітетами, які відповідають за соціальну політику, питання ветеранів війни та інвалідів, національну безпеку і оборону, охорону здоров'я.

"Цього не було зроблено, Литвин у п'ятницю вранці розписав його (законопроект, - ред.) На комітет Ківалова (Комітет з питань правосуддя під головуванням народного депутата фракції Партії регіонів Сергія Ківалова, ред.), який, як стверджується, розглянув і рекомендував прийняти його в цілому, хоча я знаю членів комітету, яких навіть не сповістили про його засідання", - сказав Гриценко.

За його словами, Литвин знав, що він порушує закон.

"Тим не менше він вніс це питання на порядок денний, поставив його на голосування і далі Мартинюк (заступник голови Верховної Ради України Адам Мартинюк, - ред.) провів його в першому читанні. За це треба відповідати", - додав Гриценко.

Крім того, як повідомило ZN.UA, сьогодні Комітет опору диктатурі зажадав від влади негайно звільнити з-під арешту екс-прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко, екс-голову МВС Юрія Луценка та колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка на підписку про невиїзд через їхній незадовільний стан здоров'я.

Члени комітету зазначають, що подальше перебування в СІЗО Луценка, Тимошенко та Іващенка несе загрозу не лише здоров'ю, а й життю цих людей.

У комітеті також підкреслюють, що у зв'язку із закінченням розслідування немає ніяких законних підстав для утримування під вартою колишніх високопоставлених чиновників.

Комітет опору диктатурі також прийняв рішення звернутися до Ради Європи та міжнародних правозахисних організацій із пропозицією провести незалежну оцінку стану здоров'я ув'язнених із метою не допустити можливого трагічного результату.

Нагадаємо, що сьогодні в Апараті Верховної Ради відмовилися зареєструвати законопроект про амністію Тимошенко та Луценка.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь