Переключиться на мобильную версию

Екс-прем'єр Бельгії: Якби я жив в Україні, то, схоже, був би вже у в'язниці

Президент Європейської народної партії, екс-прем'єр Бельгії Вільфред Мартенс розповів про зустріч з Президентом України Віктором Януковичем і заявив, що лідер Батьківщини Юлія Тимошенко повинна брати участь у виборах 2012 року.
Мартенс зустрівся з Януковичем
Мартенс зустрівся з Януковичем
tymoshenko.ua

За словами самого Мартенса, він зустрічався з Януковичем вперше з часу обрання того президентом.

"Під час бесіди Ваш Президент був дуже ввічливим, спокійним і уважним ... кілька разів мені навіть доводилося просити його повернутися до основної теми нашої розмови ...", - заявив Мартенс під час зустрічі, організованої фондом Конрада Аденауера.

"Я сказав йому: не можна судити прем'єрів і президентів, не можна вирішувати їх долі в судах, їх долі вирішуються на виборах. Я був прем'єром Бельгії 12 років, мене обирали на цю посаду і, врешті-решт, якось не обрали. Так, не обрали. Так, це було важко. Але я прийняв цю поразку. А якщо на тлі того, що у вас тут відбувається, якщо за вашими мірками, то я б вже теж був у в'язниці", - сказав Мартенс. - І наголосив: "Ще раз: те, що відбувається сьогодні в Україні, - це неправильно", - заявив він.

На думку Мартенса, одна з головних причин суду над Тимошенко - прагнення відвернути її від участі в майбутніх виборах", - про це він також сказав Президенту Віктору Януковичу, зустріч з яким тривала близько години.

"Він сказав, що поважає мою позицію, але що у нього є закон. Ну, на Вас лежить відповідальність, Ви - Президент, Ви повинні знайти рішення", - сказав він Януковичу.

Спілкуючись з присутніми у залі він висловив сподівання, що його аргументи вплинуть на позицію Януковича, а також аргументи тих, хто надалі буде обговорювати з ним цю тему - "з ним ще багато хто буде зустрічатися".

Мартенс також вважає, що підписання договору про асоціацію України з Євросоюзом і створення з ним зони вільної торгівлі безпосередньо залежать від того, як будуть розвиватися політичні події в Києві найближчим часом.

Зокрема, за його словами, євроінтеграція України залежить від того, як вирішиться питання з політичними переслідуваннями опозиції і чим завершиться суд над екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

"Говорячи про угоду про асоціацію, ми дивимося на те, що відбуватиметься в Києві найближчим часом. Відверто кажучи, я тому і приїхав сюди саме зараз. Вірю, що слово голосніше за мовчання", - сказав президент ЄНП.

Учора повідомлялося про те, що суддя Печерського районного суду Родіон Кірєєв відмовив президенту Європейської народної партії Вільфреду Мартенсу в можливості відвідати в слідчому ізоляторі лідера ВО Батьківщина, екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко.

***

Європейська народна партія є найбільшим і найвпливовішим об'єднанням партій в ЄС, яке сьогодні налічує 74 партії з 39 країн. У ЄНП входять 13 комісарів Євросоюзу і 17 глав держав і урядів ЄС, зокрема, Ангела Меркель, Ніколя Саркозі і Дональд Туск. Партнером ЄНП в Україні є ВО Батьківщина.

За матеріалами: Lb.ua

                           Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь