Переключиться на мобильную версию

Івано-Франківська облрада звернулася до Януковича з критикою законопроекту про мови

Івано-Франківська обласна рада вважає, що проект Закону України Про засади державної мовної політики, поданий до Верховної Ради народними депутати з фракції Партії регіонів Вадимом Колесніченком та Сергієм Ковальовим, дестабілізує ситуацію в державі.
Іванофранківчани просять Президента врегулювати ситуацію, що склалася
Іванофранківчани просять Президента врегулювати ситуацію, що склалася
Прес-служба Президента України
Відповідне звернення щодо цього до Президента України Віктора Януковича та Голови Верховної Ради Володимира Литвина ухвалила сесія Івано-Франківської облради.

"Автори законопроекту, намагаючись надати російській мові статус регіональної в 13 з 27 адміністративно-територіальних одиницях України, фактично прагнуть розколоти державу навпіл, продовжити русифікацію південних і східних областей", - сказано в зверненні.

Депутати вважають, що цей законопроект "не має нічого спільного з турботою про національні меншини".

Вони нагадують, що в п.2 статті 5 і п.3 статті 14 Рамкової конвенції про захист національних меншин, укладеної у Страсбурзі 1 лютого 1995 року, яка набрала чинності для України з 1 травня 1998 року, " йдеться про неприпустимість захисту та просування регіональних мов за рахунок державної ".

Депутати розцінюють законопроект як агресивний наступ "російського світу" і просять Президента України, як гаранта Конституції, втрутитися в ситуацію.

Вони також заявляють про готовність до опору, якщо законопроект про основи державної мовної політики внесуть до порядку денного сесії Верховної Ради.
Облрада вимагає від народних депутатів "не голосувати за агресивні закони щодо українства і припинити нагнітати ситуацію в складний для держави час".

"Українська мова, згідно з Конституцією, має недоторканний статус єдиної державної мови в Україні. Цей статус не підлягає будь-якому перегляду. Вимагаємо неухильного дотримання та виконання Основного Закону", - наголошують депутати у зверненні.

Нагадаємо, що парламентський комітет з питань культури і духовності відхилив законопроект про мови, внесений депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком, який "фактично вводить дві державні мови в Україні".

Глава комітету, народний депутат від БЮТ-Б Володимир Яворівський заявив, що новий законопроект регіоналів Колесніченка і Ківалова про статус регіональних мов, фактично, замаскований старий законопроект про другу державну російську мову.

Водночас, народний депутат України від Партії регіонів Вадим Колесніченко вважає, що запропонований ним законопроект допоможе зупинити "найжорстокішу українізацію" країни.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь