Переключиться на мобильную версию

Євросоюз не вважає Тимошенко і Луценка політв'язнями - єврокомісар

Євросоюз не має наміру визнавати політв'язнями перебувають під слідством членів уряду Юлії Тимошенко, заявив в інтерв'ю КоммерсантЪ-Украина комісар.
Фюле бачить відмінності між Україною і Білоруссю
Фюле бачить відмінності між Україною і Білоруссю
YES

Журналіст видання поцікавився, чому ЄС постійно виділяє справу екс-прем'єра Юлії Тимошенко серед списку справ, порушених стосовно колишніх українських чиновників.

"Я ніколи не говорив, що мова йде тільки про неї, є й інші питання. А коли я як приклад посилаюся на справу Тимошенко, я завжди кажу, що це - доказ існування проблем в Україні", - заявив Фюле.

При цьому, парирував журналіст, вимога про декриміналізацію стосується її справи, і виходить, що Валерій Іващенко, Юрій Луценко та інші можуть залишитися за ґратами, хоча їх, так само як і Тимошенко, вважають політичними ув'язненими. "Ні, вони не є політичними ув'язненими. Ми не вважаємо нікого з них такими", - відповів комісар ЄС.

"Я бачу чітку відмінність між проблемними випадками в Україні і політичними в'язнями Білорусі, за якими ми визнаємо такий статус. В Білорусі їх арешт став наслідком того, що вони виступали проти диктатури Лукашенка. А в Україні виникають питання про якість законодавства і про рівень незалежності судової системи. У той же час ми бачимо, що ваша влада докладає зусиль для виправлення наявних недоліків ", - додав Фюле в інтерв'ю Ъ-Украина.

За його словами, декриміналізація економічних злочинів - тільки частина процесу, цим справа не обмежиться. "Ми бачимо, як Київ докладає зусиль для створення системи, яка стане набагато ближчою до європейських цінностей. У конкретному випадку, у справі Тимошенко, ми отримали запевнення на найвищому рівні, що українська влада усвідомлює складність ситуації, її підтекст, розуміє неоднозначність звинувачення екс-прем'єра за тими статтями, на яких ґрунтується сьогодні процес у її справі", - зазначив він.

"Нас запевнили, що Київ щиро зацікавлений у вирішенні цього питання. Я ж зазначив, що в України будуть складнощі, якщо колишнього прем'єр-міністра та її колег посадять, ґрунтуючись на законодавстві, коріння якого сягає в радянську судову систему. До речі, якщо ви вивчите закони країн-членів ЄС, то навряд чи знайдете там статті, подібні до тих, за якими проходить Тимошенко", - додав чиновник ЄС.

Він також вкотре наголосив, що політична боротьба в жодному разі не повинна проводитися з використанням Кримінального кодексу. "Ми віримо, що остаточне судження з приводу того, що було не так, і яка міра відповідальності політика, має забезпечуватися в результаті виборів. Важливо дати політикам можливість змагатися один з одним і переконувати виборців, що вони не тільки пропонують країні правильне майбутнє, а й правильно діяли в минулому", - зазначив Фюле.

***

Як відомо, в Києві триває судовий процес у справі Юлії Тимошенко. Екс-прем'єр-міністра звинувачують у перевищенні повноважень при підписанні газових контрактів з Росією.

Натомість в Євросоюзі наполягають, що Тимошенко повинна взяти участь у майбутніх парламентських виборах, і заявляють, що тюремний строк Тимошенко погіршить відносини між Україною та ЄС.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь