Переключиться на мобильную версию

Севастополь передасть на баланс Франції цвинтар часів Кримської війни

Севастополь передасть на баланс Франції французький цвинтар часів Кримської війни 1854-1856 рр..
Цвинтар у Севастополі
Цвинтар у Севастополі
gostyam.sebastopol.ua

Як повідомили у відділі у справах преси та інформації Севастопольської міської державної адміністрації, зокрема, можливість концесії французького кладовища часів Кримської війни 1854-1856 років обговорили під час зустрічі в Севастополі заступник голови Севастопольської МДА Володимир Арабаджи та Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Жак Фор .

Як зазначив посол, "французьке кладовище перебуває в непоганому стані, але воно потребує постійного догляду та збереження. У зв'язку з цим французька сторона пропонує взяти на себе всі витрати з утримання та збереження кладовища, якщо місто Севастополь погодиться нам його передати".

У повідомленні підкреслюється, що сторони досягли "повного взаєморозуміння з даного питання".

***

Після закінчення Кримської війни 1854-1856 років на території Севастополя виявилося кілька французьких кладовищ, від Камишової бухти до Байдарської долини. З часом французький уряд наполіг на похованні своїх генералів, офіцерів і рядових у збірному некрополі, недалеко від колишньої головної квартири французької армії. У 1863 році французи влаштували військовий некрополь, площею близько одного гектара.

За різними джерелами, в період Кримської війни втрати французів склали від 45 тис. 874 людей до 95 тис. 615 осіб.

У 1982 році некрополь був зруйнований. Восени 2004 року французька делегація брала участь у відкритті французького меморіального комплексу, побудованого на кошти Французької Республіки. Меморіал розташованиц на території колишнього французького військового некрополя, на 5-му кілометрі Балаклавського шосе.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь