Переключиться на мобильную версию

Єпископи УГКЦ написали листа Януковичу про закриття україномовних шкіл і справи проти опозиції

Синод єпископів Української греко-католицької церкви (УГКЦ) звернувся з листом до Президента Віктора Януковича, в якому висловив стурбованість щодо закриття шкіл і спекуляцій на мовному питанні.
Синод єпископів УГКЦ звернувся до Януковича
Синод єпископів УГКЦ звернувся до Януковича
Фото Таїсії Стеценко/Корреспондент.net

Про це повідомив глава УГКЦ Святослав (Шевчук).

"Викликає нашу стурбованість те, що на порозі майбутніх парламентських виборів в Україні деякими політиками і політичними угрупованнями знову ставиться розмінною монетою питання української мови. Нас хвилюють також повідомлення про закриття україномовних шкіл в деяких регіонах нашої Батьківщини. Ми переконані, що ця вкрай недалекоглядна і безвідповідальна політика не сприяє утвердженню української державності", - йдеться у листі єпископів Української Греко-Католицької Церкви до Президента.

Цей лист вони написали в Бразилії, під час проведення нинішнього засідання Синоду Єпископів УГКЦ, зазначив глава церкви.

У листі, за словами предстоятеля УГКЦ, також проаналізовано питання української еміграції. З одного боку, єпископи УГКЦ зазначають, що "українська меншина є дієвим послом української держави і наших національних інтересів в контактах з офіційними особами" тих країн, в яких вони проживають. А з іншого - констатують, що "протягом 20-ти років української незалежності ми стали свідками масової еміграції з України мільйонів осіб, змушених залишати свою рідну землю, щоб забезпечити виживання своїм дітям і сім'ям". "Чому наша українська держава мовчки спостерігає, як її залишають висококваліфіковані працівники: вчителі, медики та інженери? Невже вони нам не потрібні вдома?" - запитують автори документа.

"Вважаємо, що держава має якнайшвидше створити ефективний виконавчий орган, який здійснюватиме державну політику щодо наших емігрантів і захищатиме їхні права в кожному куточку світу, як у східній, так і західній діаспорі", - пишуть єпископи.

Ще одним питанням, висвітленим у листі, є стан правосуддя в Україні. "Аналітики усередині країни і за кордоном дедалі частіше звертають увагу на вибіркове застосування закону, що дає їм підстави говорити про політичні переслідування опонентів", - заявили члени Синоду Єпископів УГКЦ.

Автори звернення до Президента України висловили йому подяку за довгоочікувану зустріч з представниками Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, яка відбулася 21 квітня цього року, і висловили сподівання, що подібні зустрічі стануть регулярними.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь