Переключиться на мобильную версию

ДТ: У Мінфіні за дорученням Януковича відбувається безпрецедентна перевірка

У Міністерстві фінансів України з понеділка, 3 жовтня, за дорученням Президента Віктора Януковича відбувається комплексна перевірка діяльності міністерства, яка не має аналогів за своїми масштабами, із залученням великої кількості представників різних від.
За дорученням Януковича СБУ трусить Міністерство фінансів?
За дорученням Януковича СБУ трусить Міністерство фінансів?
kmu.gov.ua

Зокрема, як стало відомо ZN.UA від високопоставленого джерела в Кабінеті міністрів, після понеділкового засідання Комітету з економічних реформ Янукович попросив главу Мінфіну Федора Ярошенка залишитися, додавши при цьому фразу "Я вже втомився вам робити зауваження".

За словами джерела, згідно з документом мета міжвідомчої комісії - перевірка стану виконання Міністерством фінансів завдань, визначених актами і дорученнями Президента щодо реалізації державної бюджетної, фінансової і митної політики.

На даний момент близько 70 представників від Держфінінспекції (колишнє ГоловКРУ), Мінекономіки, Державної податкової служби (ДПС), Рахункової палати, Держказначейства, Міністерства юстиції, Інституту стратегічних досліджень, Контрольно-ревізійного управління Адміністрації Президента займаються комплексною перевіркою діяльності Мінфіну.

Також у перевірці беруть участь співробітники СБУ, які з'ясовують адекватність реагування керівництва Мінфіну на сигнали нецільового використання бюджетних коштів та інших зловживань. Також перевіряється використання коштів Резервного фонду бюджету.

При цьому Держфінінспекція, за словами джерела, вперше отримала доступ у Міністерстві фінансів до документів, пов'язаних з рефінансуванням і рекапіталізацією банків, а також розміщенням облігацій. Примітно, що ніколи раніше Мінфін, під прикриттям держтаємниці, ці документи КРУ не передавав.

Планується, що дана перевірка триватиме до 19 жовтня.

Після отримання цієї інформації ZN.UA звернулося до голови Контрольно-ревізійного управління Адміністрації Президента Анатолія Балюка. За його словами, перевірка є "плановою", оскільки проводиться згідно з указом Президента, який був підписаний ще в серпні.

Крім того, згідно з указом глави держави, крім Мінфіну в нинішньому році передбачені перевірки Державної митної служби (почнеться 7 жовтня), Держадміністрації річкового і морського транспорту, Запорізької, Житомирської, Луганської та Дніпропетровської областей, а також деяких інших відомств.

Зазначимо, що, з одного боку, про невдоволення Януковича діяльністю Міністерства фінансів і, зокрема, його глави Федора Ярошенка, відомо давно. З іншого боку, - подібні перевірки вже відбувалися у Запорізькій і Житомирській областях, а також у Міністерстві оборони України, однак до жодних значущим кадрових рішень або змін політики, що проводиться цими органами влади, це не привело. Тим не менше, саме для Міністерства фінансів подібна комплексна перевірка є безпрецедентною.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь