Переключиться на мобильную версию

У Маріуполі завершено ремонт єдиного в країні криголама

У Маріупольському морському торговельному порту закінчуються останні приготування до льодової кампанії, завершено ремонт криголама Капітан Білоусов.
Криголам готовий до зими
Криголам готовий до зими
0629.com.ua

"Капітан Білоусов, якому цього року виповнилося 58 років, вже перебуває в бойовій готовності, зараз закінчуємо оснащення навігаційним приладдям, картами, поповнюємо запаси провізії, прісної води, комплектуємо штат", - розповів 0629 капітан порту Сергій Перепечаєв.

У льодову навігацію криголам буде обслуговувати команда у складі 40 осію. За словами капітана порту, після кожної льодової кампанії проводиться ремонт судна. Цього року ремонтували його докову частину.

Капітан Білоусов є єдиним криголамом в країні, при цьому для безперебійної роботи порту потрібно, як мінімум, три таких судна.

"Якщо зима буде суворою, то роботи криголаму буде багато, крім того, Капітан Білоусов може бути задіяний для проведення суден у Бердянський порт. Звичайно, для такого міста, як Маріуполь, одного криголама мало, ще б кілька таких суден, і робота порту, навіть в сувору зиму, не ускладнювалася б", - зауважив капітан порту.

Видання 0629 зазначає, що середня вартість сучасного криголама сьогодні оцінюється в 60 мільйонів євро.

***

Капітан Білоусов - дизель-електричний криголам балтійського типу потужністю в 10500 кінських сил. Побудований у 1953 році на верфі Wärtsilä в Гельсінкі на замовлення СРСР. Названий на честь мореплавця Михайла Білоусова.

Криголам вийшов на траси Північного морського шляху в 1955 році. У 1957 році в складних льодових умовах отримав пошкодження гвинтів і став на зимівлю в льодах у районі Тіксі. Гвинти були змінені на плаву за час зимівлі.

До 2004 року криголам належав Азовському морському пароплавству. У 2009 році за рахунок Маріупольського торгового порту була здійснена реновація криголама, в ході якої були встановлені шість нових дизель-генераторів.

У 2004 році Національний банк України випустив пам'ятну монету Криголам Капітан Білоусов номіналом п'ять гривень кількістю 30 тисяч штук.

За матеріалами 0629Эта же новость на Корреспондент
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь