Переключиться на мобильную версию

На Сумщині відкрили пам'ятник Калнишевському

У селищі Недригайлів Сумської області відкрили пам'ятник останньому кошовому отаману Січі Запорозької Петру Калнишевському.
У селищі Недригайлів встановили пам'ятник Петру Калнишевському
У селищі Недригайлів встановили пам'ятник Петру Калнишевському
razom.org.ua
На честь козацького полководця в храмі Пресвятого Праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського) відслужив літургію Патріарх Київський і всієї України-Русі Філарет.

Шестиметровий пам'ятник Калнишевському споруджений за проектом академіка, народного художника України, лауреата Шевченківської премії Анатолія Гайдамаки та скульптора Петра Дроздовського. Козацький полководець з'являється в образі вершника.

Меценатом спорудження пам'ятника став третій український Президент Віктор Ющенко.

Петро Калнишевський (~ 1690-1691 - 1803) - останній кошовий отаман Запорізької Січі 1762 і 1765-1775 рр.. Народився в Сумській області. Православний святий (шанувався як Петро Багатостраждальний).

Був військовим осавулом, потім суддею Війська Запорозького низового. У 1762 р. обраний кошовим, але в той же рік після зустрічі в Москві з царицею Катериною II усунутий з посади. У січні 1765 року всупереч царській волі старшина знову обрала його кошовим. Відстоював права Запоріжжя.

У 1775 році, після ліквідації Запорізької Січі російським військом, Калнишевський був заарештований і довічно засланий у Соловецький монастир, де він і помер у 1803 році.

Як повідомлялося, раніше Верховна Рада України постановила відсвяткувати на державному рівні 320-річчя з дня народження останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського.
Эта же новость на Корреспондент
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь