Переключиться на мобильную версию

Суд позбавив вбивцю Гонгадзе звання генерал-лейтенанта і зобов'язав виплатити 600 тис. грн

Рішенням Печерського суду Києва екс-начальник департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексій Пукач позбавлений звання генерал-лейтенанта.

Також вироком Пукач позбавлений спеціального звання генерал-лейтенанта.

Крім того, Пукач також зобов'язаний виплатити дружині вбитого журналіста Георгія Гонгадзе Мирославі 500 тис. грн, а журналісту Олексію Подольському - 100 тис грн.

"Суд доходить висновку про необхідність призначити Пукачу покарання у вигляді довічного позбавлення волі з урахуванням скоєних Пукачем злочинів: перевищення влади, умисного вбивства за попередньою змовою. Покарання призначено за поглинанням меншого більшим і за сукупністю" , - наголошується в регулятивній частині вироку.

Нагадаємо, що її у вівторок в Печерському районному суді Києва вирок оголошував головуючий суддя Олександр Мельник.

Як повідомлялося, Печерський районний суд Києва засудив до довічного позбавлення волі Пукача, визнавши винним у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Вирок суду може бути оскаржений протягом 15 днів в апеляційній інстанції.

У тексті вироку у справі про вбивство Георгія Гонгадзе говориться, що провина Пукача в перевищенні влади і вбивстві журналіста доведена зібраними доказами. Під час засідання були озвучені подробиці розправи з Гонгадзе.

Пукач заявив, що смерть Гонгадзе була нещасним випадком. Він також розповів, що пасок на шию журналісту накинув, щоб налякати, а смерть була нещасним випадком, оскільки пасок випадково переламав хрящ на шиї Гонгадзе. Після цього, зазначив обвинувачений, сліди злочину спробували приховати.

***

Убивство Гонгадзе було скоєно восени 2000 року. 15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС - Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 12 до 13 років.

Екс-начальник департаменту зовнішнього спостереження МВС України Пукач тривалий час перебував у розшуку у зв'язку з причетністю до вбивства журналіста, в липні 2009 року його затримали в Житомирській області, і з того часу він перебуває під вартою.

Эта же новость на Корреспондент
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь