Переключиться на мобильную версию

Ющенко підписав новий указ про фінансування закладів культури

Президент України Віктор Ющенко доручив вжити невідкладних заходів для своєчасного фінансування установ, підприємств та організацій культури, в тому числі виплати заробітної плати співробітникам.
Ющенко переймається проблемами культури
Ющенко переймається проблемами культури
president.gov.ua

Як повідомили в прес-службі Президента України, про це йдеться в Указі Ющенка "Про деякі невідкладні заходи стосовно підтримки культури та духовності в Україні".

Як стало відомо, в документі йдеться про необхідність збереження існуючої мережі заповідників, музеїв, бібліотек, театрів, видавництв, книгарень.

Також в указі підкреслюється недопущення скорочення фінансування Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004-2010 роки, випуску книжкової продукції за програмою Українська книга, культурологічних і літературно-художніх періодичних друкованих видань, зокрема газети Культура і життя, і телеканалу Культура.

В указі глава держави також поставив завдання забезпечити підтримку діяльності національних творчих спілок та їх організацій, громадських об'єднань національних меншин в Україні, а також проведення протиаварійних робіт на об'єктах культурної спадщини та залучення благодійних організацій, меценатів і спонсорів до участі у заходах, спрямованих на розвиток культури і мистецтва.

Також Віктор Ющенко зобов'язав відповідні центральні та місцеві органи виконавчої влади посилити охорону об'єктів культурної спадщини, музеїв, заповідників, бібліотек, архівів, інших установ, підприємств та організацій культури.

"Видаючи даний указ, глава держави звертає увагу уряду, державних органів виконавчої влади всіх рівнів на важливість підтримки розвитку культури та духовності в цей складний фінансово-економічний період," - повідомив заступник глави Секретаріату Президента Юрій Богуцький.

"Таким чином, Президент України своїм указом застерігає можливі втрати в галузі культури і духовності", - зазначив Богуцький.

Він також додав, що передумовами прийняття рішення про підписання цього указу стала ситуація, яка склалася з виникненням заборгованості із виплатою заробітної плати працівникам національних театрів, художніх колективів, концертних і циркових організацій.

Як повідомляють у Секретаріаті Президента, станом на сьогодні у Львові закрито сорок книжкових магазинів, у Черкасах - близько десяти, в Золотоноші Черкаської області існували чотири книжкових магазини - зараз жодного.

"А от у Києві, крім закриття десятків звичайних книжкових магазинів, закрито спеціалізовані книжкові магазин. У столиці також в примусовому порядку виселяють або вже виселили редакції видавництв: Обереги, Дніпро. Проблемне становище з існуванням журналу Київ та іншими", - констатував Богуцький.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь