Переключиться на мобильную версию

Ющенко і Медведєв створять комісію, яка з'ясує ситуацію з транзитом газу

Президент України Віктор Ющенко домовився з Президентом Російської Федерації Дмитром Медведєвим про створення спільної комісії яка з'ясовуватиме ситуацію із транспортуванням російського газу через територію України.
Україна пропонує підписати технічну угоду для відновлення транзиту газу
Україна пропонує підписати технічну угоду для відновлення транзиту газу
Сайт Президента

Про це Президент України повідомив на прес-конференції в Києві.

За його словами, комісія повинна поставити всі крапки над "і" і з'ясувати, що сталося з 1 по 7 січня. "Україна і Європа повинні знати правду, хто не виконав зобов'язання", - додав Ющенко.

Київ і Москва повинні знайти такий варіант технічної угоди, який би дозволив відновити транзит російського газу в Європу і забезпечити поставки українського газу в східні області України, вважає Президент.

"Українська сторона підготувала проект такої технологічної угоди. Сподіваюся, що російська сторона нормально поставиться. Це і буде підлягати моніторингу спостерігачів", - сказав він.

Глава держави підкреслив, що угода має регламентувати напрямок і обсяги постачань газу, його якість, тиск на вході і на виході.

Ющенко пропонує повернутися до минулорічної системи постачань російського газу

Ющенко додав, що в цьому документі не обговорюється питання ціни поставок газу в Україну і тарифу на його транзит через українську територію.

"Найголовніше з них (технологічних вимог) - це повернутися до постачання газу в статус-кво 31 грудня 2008 року. Дуже важливо, щоб було відновлену подачу газу за тими напрямками, за якими працювала система в грудні 2008 року", - заявив Ющенко.

Президент підкреслив, що українська газотранспортна система на сьогоднішній день працює за рахунок внутрішніх резервів.

"Маючи на увазі, що схід України технологічно побудований таким чином, що він був орієнтований тільки на російські поставки, і не мав можливості для поставок з інших регіонів України, процедура відновлення поставок і прокачування російського газу повинна відповідати низці технологічних вимог", - сказав він.

Ющенко наголошує на надійності та ефективності української ГТС

 За словами Ющенка, якщо повернутися до системи поставок газу, яка існує в минулому році, то з'явиться можливість трансформувати роботу української ГТС від поставок власних ресурсів у східному регіоні на забезпечення транзиту європейського газу.

"Надійність української ГТС, на думку експертів, має коефіцієнт 1,8, що вдвічі вище, ніж російська система і приблизно на рівні коефіцієнта стабільності транзитних мереж Європи", - заявив він.

"Ми володіємо унікальною, надійної і розвиненою системою транзиту. Такої транзитної моделі, механізму більше немає в Європі, і ми розуміємо, яка відповідальність, і політична в тому числі, покладається на Україну", - підкреслив Ющенко.

Як повідомлялося, Ющенко спростовує інформацію про несанкціонований відбір російського природного газу, що йде по території України в Європу.

НАК Нафтогаз України не міг прийняти заявку ВАТ Газпром на транзит 76,6 млн. куб. м природного газу в напрямку ГВС Орлівка (Одеська обл.), оскільки довелося б залишити без газу Одеську, Донецьку, Луганську області і частину Дніпропетровської області.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь