Переключиться на мобильную версию

Human rights watch незадоволена ситуацією щодо прав людини в Україні

У середу, 14 січня, правозахисна організація Human rights watch оприлюднила свій щорічний звіт, у якому повідомила, що ситуація з правами людини в Україні є невтішними.
Human rights watch незадоволена ситуацією щодо прав людини в Україні
Human rights watch незадоволена ситуацією щодо прав людини в Україні
en.wikipedia.org

За словами правозахисників, головними проблемами України залишаються тортури у в'язницях, дискримінація жінок на роботі та порушення прав ВІЛ-інфікованих громадян.

Крім того, в організації стурбовані ворожістю до шукачів притулку та нападами на ґрунті расизму.

"В Україні є багато проблем у в'язницях. Там тривають тортури. В'язниці переповнені. Умови ув’язнення погані: без належних санітарних умов, в'язням не вистачає світла, води, їжі та медичної допомоги", - сказав Радіо Свобода лондонський директор Human rights watch Том Портеус.

Крім того, правозахисники звернули свою увагу на те, що просування у покаранні замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе так і немає.

"Хоча українські закони обіцяють дбати про гендерну рівність, насправді жінкам в Україні складніше знайти роботу, ніж чоловікам. Крім того, жінки відчувають дискримінацію через те, що потенційних роботодавців може не задовольняти їхній вік або зовнішність", йдеться в доповіді.

За оцінками Human rights watch, у зв'язку з тим, що в Україні немає чіткої імміграційної політики, країна часто відмовляє в притулок громадянам, які схильні до небезпеки у себе вдома.

Зокрема, організація згадує про депортацію 11 етнічних тамільців у Шрі-Ланку, а також екстрадицію до Росії Олега Кузнєцова, який отримав статус біженця.

Human rights watch також наголосила, що шукачі притулку, біженці, іноземні студенти й самі уродженці України з темним кольором шкіри все частіше стають жертвами нападів на ґрунті расизму.

Ця проблема загострилася в Україні з 2005 року, але Human rights watch вітає те, що в минулому році українська влада створила спеціальні підрозділи, які займаються розслідуваннями нападів на расистському ґрунті.

Правозахисники також зробили висновок, що продовжують відчувати утиски кримських татар. Їх головними проблемами Human rights watch називає нерівний розподіл землі, нерівні можливості для працевлаштування і неможливість одержати освіту рідною мовою.

Як повідомлялося, міжнародні правозахисники з організації Freedom House на підставі останніх подій прийшли до висновку, що Росія стала ще більш невільною країною у порівнянні з минулим роком.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь