Переключиться на мобильную версию

Черновецький побачив у іконі Богоматері "київську бабусю"

Київський міський голова Леонід Черновецький представив частину своєї колекції ікон на виставці в київському Музеї російського мистецтва. Експозиція працюватиме до 21 січня.
Черновецький: Я вам гарантую, що вона схожа на київську, на українську бабусю
Черновецький: Я вам гарантую, що вона схожа на київську, на українську бабусю
city-portal.kiev.ua

Сьогодні Черновецький побував на відкритті виставки під назвою Різдвяна.

Він повідомив, що перші ікони у нього з'явилися в 1999 році. Тоді, за його словами, він ще не вірив у Бога, хоча знав, що він є. Це були ікони Богоматері із немовлям (в срібному окладі, роботи кінця XVIII-XIX століття) і Спаситель (в срібному окладі, роботи кінця XVIII-XIX століття).

Черновецький розповів, що тоді він купив їх "на останні гроші", оскільки відчував, що вони особливі. За його словами, всі наступні ікони йому в основному дарували "різні люди із різних нагод".

В експозиції представлено 24 ікони. Серед експонатів також є образи Миколи Чудотворця, Воскресіння Христове, Покров Богоматері, Усікновення голови Іоанна Предтечі.

На виставці Черновецький сказав, що ікони безцінні і навряд чи їх можна побачити ще будь-де. У зв'язку з цим він поділився планами в майбутньому передати свою колекцію музею.

"Швидше за все, я всю колекцію, рано чи пізно, подарую музею і буду її постійно поповнювати, оскільки люди повинні бачити ці видатні твори мистецтва", - сказав він.

Представляючи ікони, він звернув увагу присутніх на зображення Богоматері в українському виконанні.

Черновецький при цьому сказав, що українська Богоматір відрізняється від усіх інших і схожа на "київських бабусь".

"Якщо ви уважно придивитеся, то в українському виконанні Свята Марія виглядає по-своєму. В інших місцях вона виглядає по-іншому. На кого вона схожа? Я вам гарантую, що вона схожа на київську, на українську бабусю, яку я люблю найбільше у житті", - сказав Черновецький і нагадав, що для нього однією із головних проблем є соціальний захист "київських бабусь". Він знову підкреслив, що їх лікуватимуть безкоштовно, і вони платитимуть за мінімальними тарифами.

Звертаючи увагу на ікону Христа, Черновецький сказав, що його "писали з київського дідуся". "Що стосується Ісуса Христа, сто відсотків - це київський дідусь, сто відсотків - це український дідусь. Жодній інший країні він не належить", - із посмішкою підкреслив мер.

Як повідомлялося, Черновецький і його заступники розписали графік особистих прийомів ними громадян на перший квартал 2009 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь