Переключиться на мобильную версию

Черновецький побачив у іконі Богоматері "київську бабусю"

Київський міський голова Леонід Черновецький представив частину своєї колекції ікон на виставці в київському Музеї російського мистецтва. Експозиція працюватиме до 21 січня.
Черновецький: Я вам гарантую, що вона схожа на київську, на українську бабусю
Черновецький: Я вам гарантую, що вона схожа на київську, на українську бабусю
city-portal.kiev.ua

Сьогодні Черновецький побував на відкритті виставки під назвою Різдвяна.

Він повідомив, що перші ікони у нього з'явилися в 1999 році. Тоді, за його словами, він ще не вірив у Бога, хоча знав, що він є. Це були ікони Богоматері із немовлям (в срібному окладі, роботи кінця XVIII-XIX століття) і Спаситель (в срібному окладі, роботи кінця XVIII-XIX століття).

Черновецький розповів, що тоді він купив їх "на останні гроші", оскільки відчував, що вони особливі. За його словами, всі наступні ікони йому в основному дарували "різні люди із різних нагод".

В експозиції представлено 24 ікони. Серед експонатів також є образи Миколи Чудотворця, Воскресіння Христове, Покров Богоматері, Усікновення голови Іоанна Предтечі.

На виставці Черновецький сказав, що ікони безцінні і навряд чи їх можна побачити ще будь-де. У зв'язку з цим він поділився планами в майбутньому передати свою колекцію музею.

"Швидше за все, я всю колекцію, рано чи пізно, подарую музею і буду її постійно поповнювати, оскільки люди повинні бачити ці видатні твори мистецтва", - сказав він.

Представляючи ікони, він звернув увагу присутніх на зображення Богоматері в українському виконанні.

Черновецький при цьому сказав, що українська Богоматір відрізняється від усіх інших і схожа на "київських бабусь".

"Якщо ви уважно придивитеся, то в українському виконанні Свята Марія виглядає по-своєму. В інших місцях вона виглядає по-іншому. На кого вона схожа? Я вам гарантую, що вона схожа на київську, на українську бабусю, яку я люблю найбільше у житті", - сказав Черновецький і нагадав, що для нього однією із головних проблем є соціальний захист "київських бабусь". Він знову підкреслив, що їх лікуватимуть безкоштовно, і вони платитимуть за мінімальними тарифами.

Звертаючи увагу на ікону Христа, Черновецький сказав, що його "писали з київського дідуся". "Що стосується Ісуса Христа, сто відсотків - це київський дідусь, сто відсотків - це український дідусь. Жодній інший країні він не належить", - із посмішкою підкреслив мер.

Як повідомлялося, Черновецький і його заступники розписали графік особистих прийомів ними громадян на перший квартал 2009 року.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь