Переключиться на мобильную версию

Запасів мазуту на київських ТЕЦ вистачить до початку лютого

Запасів мазуту, який знаходяться на складах київських теплоелектроцентралей, вистачить лише до 3-5 лютого, повідомив голова правління компанії Київенерго Едуард Соколовський.
Запасів мазуту вистарчить до 5-7 лютого
Запасів мазуту вистарчить до 5-7 лютого
АР

За його словами, в даний час на складах ТЕЦ-5 є в наявності 36,8 тисяч тонн мазуту, на складах ТЕЦ-6 - 46,1 тисяч тонн.

При цьому з 7 січня, з моменту переходу на спалювання мазуту замість природного газу, компанія витратила 18,1 тисяч тонн, з яких 13,3 тисяч тонн використано при виробництві електроенергії, інші запаси спрямовано на забезпечення теплопостачання.

"За оцінкою фахівців і, з огляду на оцінки температурного режиму запаси вичерпаються до 3-5 лютого", - зазначив Соколовський.
За його словами, на тлі різкого стрибка цін на топковий мазут виробництво електроенергії з використанням даного виду палива стало для компанії збитковим.

"Вперше за час існування компанії паливна рентабельність генерації електроенергії негативна. Однак ми не можемо припинити виробництво, оскільки в такому разі Київ залишиться без електропостачання - у разі повного припинення внутрішнього виробництва в київський енерговузол буде неможливою подача електроенергії з зовнішніх мереж", - пояснив Соколовський.

При цьому він додав, що для забезпечення роботи київських ТЕЦ в існуючому технологічному режимі компанії щомісяця потрібно близько 100 тисяч тонн мазуту, що, з огляду на ціну ринку, яка склалася, призведе до витрат компанії на закупівлю даного виду палива на рівні більше 200 млн гривень.

Раніше сьогодні, 16 січня, повідомлялося, що компанія Газ України попередила Київенерго про початок процедури обмеження газопостачання.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь