Переключиться на мобильную версию

Тимошенко вдячна Путіну за готовність зменшити на 20% ціну на газ

Україна вдячна Росії за готовність зменшити на 20% ціну на газ для України, і вважає рентабельним збережений тариф на транзит по українській території, заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.
Тимошенко: ми будемо відновлювати транзит газу
Тимошенко: ми будемо відновлювати транзит газу
reuters

"Я дуже вдячна Володимиру Володимировичу (прем'єру РФ Путіну) і всієї його команді за те, що вони знайшли можливість для України в 2009 році зробити ще особливі умови - це 20% знижки на газ у порівнянні зі світовими цінами. Це дає Україні ще рік запасу часу попрацювати над енергозбереженням, над системою диверсифікації використання енергоносіїв ", - сказала вона в понеділок у Москві в спільній заяві перед ЗМІ з головою російського уряду Володимиром Путіним.

"У той же час ціна на транзит, яка зберігається, - вона є рентабельною і нормальною для України, тому що ціна на газ вище світової. Тобто ми знайшли компроміс - це дуже важливо", - сказала Тимошенко.

Вона висловила впевненість у тому, що газотранспортна система України "буде нормально функціонувати, нормально модернізуватися, нормально ремонтуватися і Україна і надалі буде надійним партнером у транзиті російського газу в Європейський Союз".

Тимошенко назвала підписані домовленості "елементом енергетичної стабільності".

Вона підкреслила, що в ході переговорів українська та російська сторони домовилися "про вирішенні всіх цінових і організаційних умовах поставки газу, здійснення транзиту на 2009 рік".

Прем'єр назвала головним підсумком переговорів те, що сторони "підвели під встановлення ціни на газ на всі наступні роки та встановлення ціни на транзит абсолютно об'єктивну основу - це Формульний підхід, що виключає такі суб'єктивні речі і дає підстави вважати, що у всі наступні роки не буде в кінці року дебатів, загострень, а буде нормальний прогнозований процес встановлення ціни на газ і встановлення тарифу на транспортування російського газу в Європу ".

"Мені здається, це дійсно сьогодні історичний підхід - 10 років спокою і прогнозованої поведінки в системі забезпечення газу Європи та України", - сказала Тимошенко.

Тимошенко запевнила, що Україна почне транзит європейського газу як тільки Росія відновить його поставки.

"Ми будемо відновлювати транзит газу відразу після того, як цей газ надійде в газотранспортну систему України для Європи. Жодних затримок не буде з боку України. Все буде зроблено так, як потрібно, - надійно і якісно", - сказала Тимошенко.

Як повідомлялося, між Росією і Україною досягнуто домовленості з питань постачань російського газу на Україну і його транзиту в Європу, заявив Путін.

НАК Нафтогаз України і ВАТ Газпром підписали договір купівлі-продажу газу на 2009-2019 роки.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь