Переключиться на мобильную версию

РНБО розгляне питання газової кризи

23 січня відбудеться закрите засідання Ради національної безпеки і оборони України, на якому розглядатиметься питання газової кризи.
РНБО України розгляне питання газової кризи - Ющенко
РНБО України розгляне питання газової кризи - Ющенко
president.gov.ua

Про це повідомив Президент України Віктор Ющенко сьогодні на спільній з Президентом Республіки Білорусь Олександром Лукашенком прес-конференції у Чернігові.

Ющенко зазначив, що на цьому засіданні необхідно детально подивитись документи, підписані між Нафтогазом та Газпромом, оцінити їх з точки зору відповідності національним інтересам і виробити оптимальні кроки, щоб мінімізувати негативні наслідки високої ціни на газ у 2009 році.

Серед іншого Президент зазначив, що необхідно буде радикально змінити відносини держави з усіма споживачами газу.

"Єдине, чому можна радіти, це те, що Росія відновила поставки газу для Європи та українських споживачів", - сказав Ющенко, додавши, що все інше необхідно розглядати детально і "давати відповіді на нові виклики".

Також Ющенко закликає до синхронізації підходу під час формування ціни на газ, що постачається Україні і ціни на транзит українською територією.

"Якщо ціна на газ зростає такими темпами, то таким ж темпами має зростати і транзит", - сказав він.

За словами Ющенка, якщо базова ціна на газ, що постачається Україні піднялася зі 180 доларів до 450 за тис. куб м., то тариф на транспортування має піднятися вдвічі.

Як повідомлялося, Ющенко заявляє, що російський Газпром постачатиме Україні газ на початку 2009 року за ціною $360 за тис. кубометрів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь