Переключиться на мобильную версию

Балога: Дискусія навколо дати президентських виборів - обманний маневр БЮТ

Глава Секретаріату Президента України Віктор Балога заявив, що спроба БЮТ нав'язати суспільству дискусію щодо точної дати майбутніх президентських виборів є частиною плану із відволікання уваги людей від актуальних та болючих економічних проблем.
Балога критикує БЮТ
Балога критикує БЮТ
15 хвилин

Як повідомила прес-служба Президента, на переконання Балоги, спроби Блоку Тимошенко розігнати інформаційні хвилі щодо встановлення дати голосування слід розглядати як складову масованої кампанії, мета якої - дезорієнтувати громадськість.

Далеко не вперше БЮТ хоче підмінити сурогатними спробами пріоритетні питання, які повинні бути в центрі діалогу між владою і суспільством, зазначив глава Секретаріату Ющенка.

"Так завжди робили ідеологи тоталітарних режимів, таку ж тактику взялися втілювати політтехнологи БЮТ. Вона проста: потрібно підняти галас навколо певної резонансної теми, потім всіляко підігрівати інтерес до неї, придумуючи все нові і нові деталі, щоб обговорення ставало вже не засобом встановлення істини, а самоціллю, самодостатнім процесом. У підсумку громадськість остаточно забуває, що стало причиною обговорення, і повністю поглинається суперечками на ерзац-тему, яку їй підкидають", - зазначив Балога.

За його словами, сподівання БЮТ на те, що громадськість спіймається на цей гачок, свідчить лише про космічну віддаленість цієї політичної сили від інтересів суспільства і країни.

"Адже в даний час людей насамперед хвилює не політика, а економіка: зростання боргів по зарплаті, невиплачені пенсії, невизначеність із ціною на газ, позахмарні цінники в аптеках і магазинах, ледь теплі батареї в будинках, комунальні заворушення. Тому прояви, з яким "біло-сердечні" взялися визначати день голосування за майбутнього Президента, доцільніше було б направити на вирішення першочергових економічних питань", - наголосив Балога.

Глава Секретаріату провів паралелі між дискусіями щодо дати виборів Президента і широкою атакою на Національний банк, яку БЮТ, за словами Балоги, активно веде зі всіх доступних позицій: в Кабінеті міністрів, Верховній Раді, у засобах масової інформації.

Він назвав це брудними кампаніями із дискредитації та дезінформації. Так само як численні звинувачення щодо НБУ побудовано на маніпуляціях та жонглюванні фактами, так і в заяви про точні дні президентських виборів навмисно вкладаються закиди в чиїхось підступних намірах, зазначив глава СП.

"Для Президента Віктора Ющенка не має принципового значення, коли саме - в грудні 2009 або січні 2010 року - відбудеться голосування. Уся ця малопродуктивна метушня, яку БЮТ організував навколо дати виборів, його зовсім не цікавить.

Вибори буде призначено Верховною Радою, жодних двозначностей тут не може бути. Тому "біло-серцевим" не слід настільки болісно перейматися цією темою, даремно витрачати свої сили і ресурси. Замість цього їм варто подумати над тим, як пояснити суспільству системні економічні провали уряду під керівництвом Юлії Тимошенко. А це - дуже і дуже непросте завдання", - резюмував Балога.

Нагадаємо, вчора Міністр юстиції Микола Оніщук заявив, що чергові вибори Президента повинні відбутися не раніше 23 січня 2010 року. Раніше спікер ВР Володимир Литвин заявив, що в найближчий пленарний тиждень Рада повинна прийняти постанову із чітким визначенням дати майбутніх президентських виборів. "Для того, щоб зняти будь-які питання і дати можливість політичним силам планувати свою діяльність, а виборцям - займатися конкретними справами", - пояснив Литвин.

Він зазначив, що, оскільки чинний Президент склав присягу 23 січня 2005 року, то датою, яка відповідатиме Основному Закону, є 17 січня 2010 року - остання неділя останнього місяця п'ятого року повноважень глави держави.

Крім того, народний депутат від БЮТ Андрій Шевченко запропонував Раді прийняти постанову про проведення чергових виборів Президента 27 грудня 2009 року. Відповідний проект постанови вже зареєстровано у ВР.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь