Переключиться на мобильную версию

Ющенко: Парламентська більшість має дати оцінку діям Тимошенко щодо укладення газових контрактів

Президент України Віктор Ющенко заявляє, що парламентська більшість має дати оцінку діям прем’єр-міністра Юлії Тимошенко щодо укладення газових контрактів.
Ющенко: Тимошенко уклала невигідні для України газові домовленості
Ющенко: Тимошенко уклала невигідні для України газові домовленості
Сайт Президента

Про це він заявив у екстреному зверненні до українського народу у зв’язку зі складною економічною ситуацією в Україні.

Президент зауважив, що Тимошенко уклала невигідні для України газові домовленості з Росією.

"Контракти не відповідають моїм директивам. Рішення прем’єр-міністр приймала особисто без колегіальної думки уряду. Пояснити це має більшість, яка підтримує Юлію Тимошенко, – від її блоку аж до комуністів", - заявив глава держави.

Водночас він укотре підкреслив, що ці газові угоди Україні доведеться виконувати. "Держава - перед фактом. Контракти підписані, і їх треба виконувати", – зазначив глава держави.

За його словами, у 2009 році Україна має заплатити за газ на 25 мільярдів гривень більше, ніж у минулому році. Разом з тим виручка НАК Нафтогаз України за послуги щодо транзиту російського газу буде такою ж, як і 2008 року.

"Прем’єр-міністр, безумовно, знає: отримати додаткові ресурси для проплати за газ можна лише через внутрішній ринок, лише через підняття цін для споживачів. Зараз дорога кожна хвилина. Я вимагаю негайно внести зміни до Державного бюджету на 2009 рік. Це - єдиний спосіб виправити становище", - сказав Ющенко.

Як повідомлялося, 19 січня у Москві були підписані газові контракти між НАК Нафтогаз України і ВАТ Газпром. Зокрема, був підписаний договір купівлі-продажу газу на 2009-2019 роки. Україна одержала знижку в 20% від середньоєвропейської ціни на газ, яка в першому кварталі 2009 року становить 450 дол. за тис. куб. м. Українська сторона, у свою чергу, зберігає ставку транзиту в 2009 році на рівні 2008 року - 1,7 дол. за тис. куб. м на 100 км. Ціна змінюватиметься за формулою щокварталу. Обсяг поставки газу в Україну в 2009 році становить 40 млрд. куб. м.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь