Переключиться на мобильную версию

Литвин запрошує Ющенка у Раду: гряде відставка Тимошенко

Верховна Рада має намір запросити Президента на своє пленарне засідання 5 лютого, під час якого буде розглянута ситуація в Україні та дії органів влади із подолання економічної кризи.
Ймовірною є відставка Тимошенко
Ймовірною є відставка Тимошенко
AP

Про це під час сьогоднішнього засідання ВР повідомив спікер парламенту Володимир Литвин. Він зазначив, що відповідне рішення було ухвалене сьогодні під час консультацій лідерів фракцій і керівництва парламенту.

Також Литвин зазначив, що питання щодо ситуації в Україні та дій органів влади щодо подолання кризи буде розглядатися у четвер першим. За його словами, наслідком розгляду цього питання буде голосування за проектом постанови про висловлення недовіри уряду.

"Ми звернемося до Президента України із проханням, щоб він взяв участь у цьому засіданні. Але якщо Президент не відгукнеться, то це не буде означати, що є підстави блокувати роботу Верховної Ради", - попередив голова парламенту.

Він повідомив, що на це засідання також будуть запрошені прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, члени Кабінету міністрів, а також голови обласних рад.

Спікер нагадав, що регламентом ВР передбачено надати для виступу Президента 45 хвилин, і 30 хвилин відвести для запитань. Аналогічний час буде відведено Кабінету міністрів. Крім того, додав Литвин, кожному лідеру фракції буде надано 10 хвилин для виступу, а для виступів депутатів - всього до 30 хвилин.

Голова ВР також зазначив, що 5 хвилин планують залишити для виступів двох голів обласних рад - зі сходу і заходу України.

Торкаючись питання голосування резолюції про недовіру уряду, Литвин зазначив, що кожен депутат повинен буде вранці особисто зареєструватися у письмовому вигляді.

Після цього, додав Литвин, відбудеться реєстрація у сесійному залі, і якщо хтось не встиг зареєструватися у письмовому вигляді, то йому буде надана така можливість. Інформація про депутатів, які зареєструвалися до голосування, буде оприлюднена.

"Це робиться для того, щоб кожен депутат усвідомлено приймав рішення, керуючись колективною позицією, яка буде визначена", - пояснив Володимир Литвин.

Як уже повідомлялося, Верховній Раді вдалося відновити, фактично, розпочати сьогоднішнє пленарне засідання лише до 17:00, після того, як погоджувальна рада вирішила, що питання про відповідальність влади за ситуацію в Україні парламентарії розглянуть 5 лютого.

Нагадаємо, що сьогодні вранці спікер Верховної Ради Володимир Литвин оголосив про закриття третьої сесії парламенту шостого скликання та відкриття четвертої. При цьому Партія регіонів заблокувала трибуну та президію парламенту.

Близько 10:30 голова Ради оголосив півгодинну перерву в роботі парламенту для обговорення із головами фракцій ситуації, що склалася. Проте, до 17:00 засідання Ради так і не відновилося.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко сьогодні на брифінгу у Раді виступила за заслуховування парламентаріями звіту Кабміну на сьогоднішньому, або на завтрашньому пленарному засіданні. Вона пояснила, що не зможе прийти в Раду у четвер.

Наміри регіоналів поставити запитання про звіт уряду 5 лютого, як сказала Тимошенко, є нечесною грою, оскільки вона буде у цей час перебувати у закордонному відрядженні, яке не можна скасувати. У цілому, прем'єр заявила, що ініціатива фракції ПР про відставку уряду спрямована на дестабілізацію ситуації у країні.

Між іншим, лідер регіоналів сьогодні у Раді заявив, що його фракція наполягає на заслуховуванні звіту Кабміну саме 5 лютого, і підтвердив, що у нього вчора відбулася зустріч із Президентом. Крім того, сьогодні ПР зажадала виступу в парламенті Президента, прем'єр-міністра та голови Нацбанку зі звітом про ситуацію в країні. Регіонали пообіцяли підняти країну на всеукраїнську акцію протесту у випадку, якщо "влада спробує уникнути відповідальності за вчинене".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь