Переключиться на мобильную версию

У МЗС визнали, що рішення суду щодо Зміїного більше відповідає інтересам Румунії

Заступник міністра закордонних справ України Олександр Купчишин зазначає, що рішення Міжнародного суду ООН про делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон у Чорному морі більше відображає позицію румунської сторони.
Справа про острів Зміїний не була територіальною суперечкою між Україною та Румунією
Справа про острів Зміїний не була територіальною суперечкою між Україною та Румунією
wikimedia.org

На брифінгу в середу дипломат підкреслив, що за всю історію діяльності Міжнародного суду ООН у справах про делімітацію морських просторів лінія зсувалася у бік компромісу, і визнав, що лінія, яку провів суд, знаходиться ближче до пропозицій, які висунула румунська сторона.

"Дійсно, лінія делімітації, яку провів суд, є ближчою до румунського запиту", - сказав дипломат.

Проте, за його словами, це пояснюється тим, що суд під час ухвалення такого рішення використовував найпростіший у міжнародному морському праві метод - метод рівновіддаленості точок. Тобто, пояснив Купчишин, йдеться про поєднання в одну лінію так званих рівновіддалених точок з побережжя обох держав.

Крім того, він заявив, що Міжнародний суд ООН не враховував релевантні обставини під час ухвалення рішення по розмежуванню морських просторів між Україною і Румунією.

"Міжнародний суд практично не врахував жодної так званої релевантної обставини, тобто обставини, яка має безпосереднє відношення до справи", - підкреслив Купчишин.

Також для Купчишина незрозумілою є позиція суду відносно протяжності берегової лінії обох країн.

Зокрема, суд заявив, що він визнає те, що протяжність берегової лінії України втричі більша, ніж Румунії, проте, в той же час, суд не вважає це релевантною обставиною при ухваленні остаточного рішення.

Купчишин підкреслив, що суддя при оголошенні рішення чітко оголосив, що "це істотно підсилює позицію України, проте суд не бачить це як релевантну обставину".

Заступник міністра додав, що суд проігнорував острів Зміїний як такий, що впливає на делімітацію континентального шельфу і виняткових економічних зон у Чорному морі.

Також Купчишин підкреслив, що суд розмежував морські простори між Україною і Румунією в Чорному морі в тому ж порядку, який свого часу пропонував СРСР.

"Лінія, яку провів Міжнародний суд, практично повністю збігається з тією лінією, яку пропонував Радянський Союз", - зазначив він.

Заступник міністра проінформував, що в Міжнародному суді ООН більше немає справ, в яких була б задіяна Україна.

Як повідомлялося, у МЗС України допускають можливість розгляду Міжнародним судом ООН суперечки про розмежування морських просторів і Керченської протоки між Україною і Росією.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь