Переключиться на мобильную версию

ПРО в Європі спрямована на стримання ядерного потенціалу Росії - Іванов

Віце-прем’єр Росії Сергій Іванов заявив, що система ПРО, яку США планують розмістити в Європі, націлена на стримання ядерного ракетного потенціалу Росії.

Про таку позицію РФ він заявив на 45-ій Мюнхенській конференції з безпеки, в якій візьмуть участь Ангела Меркель, Ніколя Саркозі, Джозеф Байден та інші представники світових держав.

За словами Іванова, у Москві переконані, що створення і розміщення ракетних систем різних типів безпосередньо зачіпає регіональну і міжнародну безпеку. "Третій позиційний район - це не просто дюжина антибалістичних ракет і радар. Це частина американської стратегічної інфраструктури, націленої на заборону ядерного ракетного потенціалу Росії", - підкреслив російський віце-прем’єр.

Позиція Росії, за його словами, залишається такою як і була. "Якщо хтось робить це в однобічному порядку і без належної поваги до інтересів стратегічної стабільності інших залучених сторін, як, наприклад, у випадку з розміщенням ракет США на території Європи, то результатом буде лише зростання напруги", - сказав Іванов. Якщо ж у Польщі і Чехії не будуть розміщені системи ПРО, то і Росія не стане дислокувати комплекси Іскандер у Калінінграді, - зазначив російський віце-прем’єр.

Він також закликав до якнайшвидшого підписання і ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ), який Росія ратифікувала ще у 2000 році. Крім того, Сергій Іванов запропонував заборонити розміщення стратегічних наступальних озброєнь за межами національних територій і зазначив, що розміщення СНО треба заборонити і в космосі.

У свою чергу, глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Мохаммед ель-Барадеї виступив за розробку глобальної загальносвітової системи безпеки. "Нам потрібна колективна система безпеки, яка відповідає реаліям 21 століття, а не 1940 року. Ми повинні говорити не про побудову стратегії безпеки НАТО - Росія - Європа, нам потрібна глобальна система безпеки", - сказав ель-Барадеї.

Нагадаємо, конференція у Мюнхені, в якій беруть участь близько 350 представників різних країн, триватиме до 8 лютого. Темою сьогоднішньої дискусії на конференції стало нерозповсюдження зброї масового знищення.

Раніше газета The Times писала, що Барак Обама планує запропонувати Росії план зі скорочення ядерного озброєння до 80%. При цьому, кількість ядерних боєголовок як у США, так і у Росії має скоротитися до тисячі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь