Переключиться на мобильную версию

ВЗГЛЯД: Похвалитися по заслугах

Президент України розповів про переговори з мафією і пошкодував про підпис під бюджетом, - пише Юлія Малишева у російській газеті ВЗГЛЯД.

Віктор Ющенко впевнений, що Росія не подасть в суд на Україну через зупинку транзиту газу, і вважає, що за останній час Україна здобула відразу кілька "великих дипломатичних перемог".

Зокрема, до заслуг своєї зовнішньої політики Київ зараховує звільнення Фаїни. Зате фінансовими успіхами українська влада похвалитися ніяк не може: Ющенко, як і раніше, обурюється, що подарував країні бюджет на наступний рік, і заспокоюється лише тим, що насолив Тимошенко.

Президент Віктор Ющенко впевнений, що зрив Україною транзиту російського газу і його незаконний відбір залишаться без наслідків для Києва. Хоча контракт між сторонами передбачає можливість пошуку винних у суді, однак, переконаний український глава держави, Росія не скористається своїм правом.

"Все вирішується в рамках контракту, але запевняю, в суд ніхто не звернеться", - заявив Ющенко в інтерв'ю українському телеканалу ICTV.

Програш виявився б дуже болісним для України, економіка якої переживає не найкращі часи. Український лідер констатував, що промисловість країни цього року чекає занепад, який зовсім не відбито в бюджеті держави. Підписання якого Ющенко досі не може собі пробачити. "Це була помилка. Верховна рада вважала, що краще увійти в рік з погано акцентованим економічним документом, ніж без нього, і тут політичний фактор був ключовим", - заявив він в інтерв'ю телеканалу ICTV.

На його думку, всі розуміли, що з цим документом, країна жити не зможе хоча б тому, що він не відповідає дійсності. "Я думаю, що це бездумна, непрофесійна і незрозуміла амбіція. Ми повинні жити в чесних координатах", - цитує його слова УНІАН.

При цьому Ющенко підкреслив, що не збирається впливати на бюджетний процес і вносити в нього свої корективи, воліє, щоб наслідки всіх економічних помилок цілком лягли персонально на прем'єра Юлію Тимошенко.

На відміну від економічної ситуації, зовнішньою політикою України Президент, судячи з усього, задоволений, і похвалився одразу кількома останніми "заслугами" української дипломатії. Однією з них він назвав звільнення судна Фаїна, викуп за який, до речі, заплатив сам судновласник. "Україна продемонструвала, що це повноцінна держава, яка може постояти за своїх громадян, яка через міжнародних партнерів може вирішити найскладніші питання, що стосуються долі наших громадян", - переконаний він.

Хоча, зізнався Ющенко, переговори дались Києву нелегко, адже домовлятися доводилося не з публічною владою держави, а "з мафією, що живе за своїми законами".

Успіхом Президент вважає і недавнє рішення міжнародного суду ООН зі статусу острова Зміїний, відмовити Україні віднести територію острова до частини української прибережній лінії і таким чином закрити Києву можливість видобувати природні ресурси.

Проте глава держави впевнений, що в суді Україні вдалося зробити "блискучу справу" і врегулювати проблему у двосторонніх відносинах з Румунією. "Це не питання перемоги когось над кимось, це здоровий компроміс. Ми не програли, ми знайшли виключно здоровий спосіб через верховенство міжнародного права знайти відповідь в конфлікті, який коштував нам мільярди і мільярди доларів за останні 15-17 років", - запевнив Ющенко.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь