Переключиться на мобильную версию

Абхазія домоглася, щоб місію ООН у Грузії було перейменовано

Місія ООН у Грузії продовжить працювати на території Абхазії ще чотири місяці, але називатиметься просто - місія ООН.

Сьогодні, 13 лютого, Рада безпеки ООН на своєму засіданні одноголосно продовжила мандат місії, яка веде спостереження в зоні грузино-абхазького конфлікту, на чотири місяці.

Влада Абхазії наполягає на тому, щоб у документах, які регулюють роботу групи моніторингу, було відображено новий статус республіки, яка нібито вже не є частиною Грузії. В ООН пішли назустріч, і з назви Місія ООН у Грузії зникло два останніх слова.

Крім того, в резолюції не міститься жодної згадки про територіальну цілісність Грузії і жодних посилань на приналежність Абхазії до Грузії, як це було раніше у документах ООН.

Водночас, у тексті як і раніше підкреслюється необхідність утримуватися від застосування сили і від будь-яких актів етнічної дискримінації проти окремих осіб, груп осіб або установ.

Зазначимо, раніше сам генеральний секретар Пан Гі Мун говорив про можливість зміни формату місії у Закавказзі у зв’язку зі зміною умов у регіоні і виникненням нових реалій.

Місія ООН по спостереженню в Грузії була заснована 24 серпня 1993 року резолюцією РБ ООН для перевірки виконання грузино-абхазької угоди про припинення вогню від 27 липня 1993 року. Як вказано в останній доповіді генсека ООН, станом на 31 січня 2009 року, у складі місії - 131 військовий спостерігач і 20 співробітників цивільної поліції.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь