Переключиться на мобильную версию

Косово відзначає першу річницю проголошення незалежності

У вівторок, 17 лютого, в Косово відбудуться святкові заходи з нагоди першої річниці проголошення незалежності від Сербії.

Головним місцем проведення урочистостей стане столиця проголошеної республіки Приштина. Об 11:00 відбудеться урочисте засідання парламенту республіки, де виступлять президент Фатмір Сейдіу, прем'єр-міністр Хашим Тачі та спікер нижньої палати Якуп Крансічі. Згодом у Приштині та інших містах краю почнуться масові демонстрації під назвою Хода у незалежність.

Увечері в Приштині відбудуться виступ місцевого філармонічного оркестру та концерт. Як завершення офіційних урочистостей, на які влада в цілому виділила більше 150 тисяч євро, у найбільших містах заплановано феєрверк.

Як повідомляє косовська влада, свої вітання надіслали Велика Британія та США. Лондон заявив про значний прогрес і становлення демократичних інститутів у краї, а Вашингтон запевнив у своїй підтримці.

Нагадаємо, 17 лютого 2008 року парламент Косово в односторонньому порядку прийняв декларацію про незалежність краю від Сербії і оголосив про формування суверенної держави Республіка Косово.

У середині березня, після багатостороннього обміну дипломатичними образами і масових протестів прихильників і супротивників незалежності Косово, ситуація наблизилась до межі: в районі Косівської Митровиці, яку переважно заселяють серби, спалахнули заворушення, в яких поранення різного ступеня тяжкості отримали більше ста осіб.

З 15 червня набрала чинності нова конституція Косова,яку одноголосно прийнято парламентом 9 квітня 2008 року. А в січні Косово оголосило про створення власних збройних сил.

Незалежність краю визнали США, Японія і більшість країн Євросоюзу. Росія, Китай, Іспанія відмовилися визнати самопроголошену державу. Зокрема, Росія пообіцяла не допустити членства Косова в ООН. Україна досі не визначилася з реакцією на проголошення незалежності Косова.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь