Переключиться на мобильную версию

Американський професор географії прорахував, де ховається бін Ладен

Американський професор географії стверджує, що встановив, де може переховуватися лідер терористичної організації Аль-Каїда Усама бін Ладен.
Чи знайдуть бін Ладена?
Чи знайдуть бін Ладена?
АР

Група професор Томаса Гіллеспі з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі вказує на місто на північному заході Пакистану і навіть уточнює, у яких будинках шукати "терориста номер один". Висновки дослідження опубліковані в журналі MIT International Review.

Усамі бін Ладену необхідний притулок, куди не можуть проникнути сторонні люди, де є кімнати для розміщення охорони, доступ до медичної допомоги, електрики і досить висока стеля: як відомо, ріст терориста складає 190-195 см, повідомляє газета The Daily Telegraph.

З опорою на математичні моделі учені стверджують, що лідер Аль-Каїди, швидше за все, ховається неподалік від того місця, де його бачили в останній раз. При цьому бін Ладен може залишитися непізнаваним лише у досить великому місті, де культура мало відрізняється від афганської.

З урахуванням цього найбільш імовірне місцезнаходження бін Ладена - пакистанський Парачінар, розташований у 12 милях від афганської кордону. Тут після введення радянських військ в Афганістан ховалися багато моджахедів. У місті є лише три досить великих будинки із високими стінами і оточених деревами, які заважають вести спостереження з повітря - там і повинен, за розрахунками вчених, перебувати бін Ладен.

Американські спецслужби також схиляються до думки, що бін Ладен у 2001 році втік з Афганістану після вторгнення туди військ західної коаліції і тепер ховається у прикордонних районах Пакистану. Незважаючи на активні зусилля американських спецслужб, вичислити його місцезнаходження до сих пір не вдалося.

Критики нового дослідження увічливо вказують, що вчені, які "знайшли" бін Ладена, переоцінюють себе. "Ідея про те, щоб назвати три будівлі ... у країні, де автори роботи, мабуть, ніколи не були, - це дещо самовпевнено", - вказує Кім Россмо із Університету штату Техас, експерт, який раніше допомагав військовим у пошуках терористів.

Нагадаємо, останній раз бін Ладен виступав із аудіозверненням у середині січня. Тоді лідер Аль-Каїди закликав мусульман світу оголосити джихад, щоб припинити військову операцію Ізраїлю у секторі Газа.

У листопаді минулого року лондонська арабомовна газета Аль-Кудс аль-Арабі з посиланням на джерело в Ємені, близьке до керівництва Аль-Каїди повідомила, що терорист № 1 планує нові теракти проти США, які "змінять світ як політично, так і економічно".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь