Переключиться на мобильную версию

Президент Молдови назвав мера Кишинева "дебілом" і "Гаррі Поттером"

Президент Молдови Володимир Воронін під час відвідування Гагаузької автономії назвав мера Кишинева Доріна Кіртоаке Гаррі Поттером і дебілом.
Воронін агітує молдаван голосувати за комуністів
Воронін агітує молдаван голосувати за комуністів
czechtoday.cz

Воронін, який також є головою молдовської Компартії (ПКРМ), приїхав агітувати гагаузів голосувати на виборах до парламенту 5 квітня за комуністів, а також попередив, що голоси, віддані за опозицію, "навіть не потраплять до парламенту", передає РІА Новый Регион.

У молдовській пресі опубліковано стенограму виступу Вороніна на зустрічі з виборцями у гагаузькому місті Чадир-Лунга, під час якої лідер комуністів докоряв гагаузам тим, що він подарував їм килим зі свого президентського кабінету за тисячу доларів, а ті відплачують комуністам чорною невдячністю, повідомляє агентство.

Так президент Молдови поскаржився на те, незважаючи на значні фінансові вливання в регіон, комуністична партія на виборах 2005 року отримала дуже мало голосів (15%).

Далі Воронін пояснив електорату, чому не можна голосувати за "дебілів, на зразок Кіртоаке" (мер Кишинева). "Ви хочете привести сюди цього Гаррі Поттера з Кишенівської мерії?", - Запитав президент.

Після цього глава Молдови описав присутнім долю альтернативних голосів на виборах: "Формузал (глава Гагауз), який від мене втікає, як заєць, сказав, що Гагауз буде голосувати за (екс-прем'єра) Тарлева. Будь-ласка, підтримуйте Тарлева. Але майте на увазі , що всі бюлетені в його підтримку зійдуть нанівець, вони навіть в парламент не потраплять, вони просто полетять у дальні краї. І за інших, за яких будете голосувати, це викинуті голоси ". "Як пиво без горілки - гроші на вітер", - жартував президент.

"Люди добрі, все, що ми будували вісім років, можемо запросто профукати. Ви передайте вашим друзям, знайомим і близьким, усім - нехай не жартують. А ми будемо ще з вашим керівництвом розбиратися за спроби грати якусь регіональну роль", -- заявив Воронін. Свій виступ лідер ПКРМ завершив наступною фразою: "Я вам гарантую ... ніхто ... вас ... нічого ... ні в чім ... ніколи!".

На початку лютого парламент Молдови призначив на 5 квітня позачергові парламентські вибори, які мають завершитися обранням нового президента (в Молдові главу держави обирають у парламенті).

За даними соцопитувань, найбільш популярною залишається правляча Компартія. За нею йдуть опозиційні партії (Ліберально-демократична, Ліберальна, Альянс Наша Молдова, Демократична партія, Християнсько-демократична народна партія), які можуть набрати достатньо мандатів, щоб сформувати коаліцію і покласти край правлінню комуністів.

30-річного мера Кишинева Доріна Кіртоаке - прихильник об'єднання з Румунією - вважають одним із головних кандидатів на пост президента Молдови.

За матеріалами: РІА Новый регион

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь