Переключиться на мобильную версию

Нижня палата парламенту Чехії схвалила Лісабонський договір

Сьогодні, 18 лютого, палата депутатів чеського парламенту проголосувала за ратифікацію Лісабонського договору, який вносить зміни в систему управління ЄС.

Тепер договір повинен схвалити Сенат країни, після чого документ відправлять на підпис президенту Вацлаву Клаусу.

Тим не менше, із подальшою ратифікацією можуть виникнути проблеми. Президент країни вважає, що договір про реформи порушить національну конституцію. Він пообіцяв підписати документ лише після того, як ірландці проведуть повторний референдум і висловляться за його прийняття.

Водночас, мешканці самої Чехії не проти Лісабонського договору. За даними Euronews, 64% чехів хочуть, щоб влада країни ратифікувала цей документ. Крім того, у листопаді 2008 року Конституційний суд Чехії вирішив, що угода не суперечить конституції країни.

Зазначимо, досі Чехія залишалася останньою із 27 країн ЄС, парламент якої не висловився за Лісабонський договір. Раніше його ратифікували 25 національних парламентів країн-членів ЄС, і лише Ірландія не підтримала договір на загальнонаціональному референдумі.

Нагадаємо, Лісабонський договір було підписано на саміті Євросоюзу 13 грудня 2007 року. Він покликаний замінити неприйняття Конституції ЄС і реформувати систему управління об'єднаною Європою. Планувалося, що договір набуде чинності 1 січня 2009 року, але проти нього висловилися жителі Ірландії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь