Переключиться на мобильную версию

Новые известия: Язик підвів

Учора МЗС РФ відреагував на погрозу українських колег вислати російського посла Віктора Черномирдіна через "недружні і вкрай недипломатичні оцінки, коментарі та висловлювання на адресу України та її керівництва", пише у своїй статті журналіст Новых извест.
Черномирдіну дозволено все?
Черномирдіну дозволено все?
mignews.com.ua

На Смоленській площі вирішили, що дипломати сусідньої країни "намагаються зашкодити російсько-українській співпраці" та "перешкодити створенню конструктивної атмосфери в двосторонньому діалозі". Сам скандал, нагадаємо, розпочався із неприємних висловлювань Віктора Степановича про президента Ющенка.

У вівторок ввечері глава МЗС України Володимир Огризко викликав Віктора Чорномирдіна і висловив йому офіційний протест, оскільки його дії "є грубим порушенням норм дипломатичної етики і міжнародного права і несумісні зі статусом керівника дипломатичного представництва в країні перебування". Приводом стало інтерв'ю посла РФ, опубліковане у Києві.

Про президента України Віктора Ющенка російський дипломат сказав буквально наступне: "З вигляду, наче, нормальний мужик. Він такого складу - малює, черепки збирає. Він може навколоякогось пенька години три ходити, розглядати його, фантазувати ... І ця людина раптом виявила себе ось таким. Ніяк на нього не схоже. Ну, ніяк, хоч вбийте, не здатний він на таке. Однак він робить. Хтось допомагає." І одразу пояснив, хто допомагає: "Скрізь стирчать американські вуха". Пан Черномирдін також висловив здивування щодо незлагодженості роботи українського керівництва: "Cобачаться між собою, криють одне одного, причому навіть по телебаченню".

Подібні приклади можна наводити і далі, але що цікаво, у МЗС України НИ заявили, що справа не тільки в панові Черномирдіну: "Деякі дипломати посольства РФ в Україні також порушують норми Віденської конвенції про дипломатичні зносини". Наскільки ці слова відповідають дійсності, можна судити по одному з конкретних прикладів. Днями у Солом'янському районі Києва відбувся конкурс старшокласників "А ми удвох ...". Організатори й уявити собі не могли, що про цей конкурс дізнаються в Москві. Однак відразу в декількох "жовтих" київських газетах написали, що деякі його учасники "дискваліфіковані через російську мову", і на захист скривджених українських школярів одразу встало російське посольство.

Справа в тому, що одна пара, яка брала участь у відборі, - Ліля Михайлова і Сашко Пушка з 22-ї школи - були не згодні з думкою журі, котрі не допустили їх до участі у фіналі. За версією Лілі та групи підтримки цієї пари, їх відсіяли через підготовлений до творчого конкурсу уривок з роману Євгеній Онєгін на мові оригіналу. Школярка стверджує, що виступ перервали і попросили читати Пушкіна на ... українській. Пізніше, однак, з'ясувалося, що вказана пара просто не пройшла відбірковий тур.

Після появи, зрозуміло, замовних публікацій у пресі цією історією зацікавилася знімальна група одного з російських телеканалів. А інформацією про "дискримінацію" з ними поділилися російські дипломати. Розібравшись, журналісти тільки пошкодували про витрачений даремно часу. Тим часом, раніше в посольстві РФ навіть публічно підтримали ідею звернутися до суду за "порушення Європейської конвенції про права дитини". Так дитячий конкурс перетворився у міжнародний скандал.

У Києві по-різному підійшли до історії з Віктором Черномирдіним. Якщо заступник голови парламентської фракції опозиційної Партії регіонів Олександр Єфремов учора обіцяв розпочати процедуру відставки глави МЗС Володимира Огризка за те, що він "завдає шкоди відносинам з Росією", то незалежні експерти досить стриманий у оцінках.

Як розповів НИ директор Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України Олександр Сушко, "відповідними документами дуже чітко регламентовано, що посол може робити, а чого не може. Адже пан Черномирдін не просто політик або чиновник, він Надзвичайний і Повноважний посол , і його останні висловлювання у пресі виходять далеко за рамки навіть приблизно допустимого в дипломатичних відносинах. Я не думаю, що в будь-якій іншій країні світу російський посол міг би дозволити собі такі висловлювання. Тому він був викликаний до міністра закордонних справ, пролунало попередження. Воно не еквівалентне оголошенню персоною нон грата".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь