Переключиться на мобильную версию

Третя за величиною партія Кнесету висунула Нетаньяху на пост прем'єра Ізраїлю

Лідер ізраїльської опозиції Біньямін Нетаньяху заручився у четвер, 19 лютого, підтримкою третьої за чисельністю партії Кнесету Наш дім Ізраїль на переговорах із створення коаліції.

На зустрічі з президентом країни Шимоном Пересом голова НДІ Авігдор Ліберман, чиї слова цитують ізраїльські ЗМІ, рекомендував доручити Нетаньяху формування кабінету на основі широкої коаліції.

"Ми рекомендуємо Біньяміна Нетаньяху тільки в контексті широкого уряду. Ми хочемо уряд за участю трьох найбільших партій - Лікуд, Кадіма та НДІ", - сказав Ліберман.

Главі держави, який другий день проводить консультації з парламентськими партіями, потрібно вибрати між Нетаньяху, очолює праву партію Лікуд, і міністром закордонних справ Ціпі Лівні, чия центристська партія Кадіма випередила Лікуду на один мандат (28 проти 27).

Як показав хід консультацій, Кадіма практично не має союзників у новому складі Кнесету. Ідеологічно близькі Кадімі ліві партії Авода і Мерец вже оголосили, що не мають наміру пропонувати президенту жодну із кандидатур.

Як зазначають оглядачі, Нетаньяху, заручившись підтримкою Лібермана, істотно збільшив свої шанси зайняти крісло прем'єр-міністра. У кандидата в прем'єри буде півтора місяці на ведення коаліційних переговорів і створення уряду, який повинен отримати підтримку щонайменше 61 із 120 депутатів.

Досі в Ізраїлі крісло прем'єр-міністра завжди отримував лідер партії, яка перемогла на виборах, однак, з точки зору законодавства, це не є обов'язковою умовою.

Нагадаємо, 12 лютого ЦВК Ізраїлю оприлюднила остаточні результати парламентських виборів, які відбулися 10 лютого. Правляча партія Кадіма отримає в новому парламенті 28 місць із 120-ти. Опозиційний Лікуд на чолі з колишнім прем'єром Біньяміном Нетаньяху буде задовольнятися 27 місцями. Партії Наш дім - Ізраїль Авігдор Ліберман вдалося провести в Кнесет 15 своїх людей.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь