Переключиться на мобильную версию

Біля посольства України в Москві відбулася акція протесту проти гонінь на УПЦ МП

Кілька десятків активістів молодіжного руху Місцеві зібралися в понеділок вранці біля посольства України в Москві, щоб висловити протест проти "нової хвилі гонінь" на Українську православну церкву Московського патріархату.

Учасники акції тримали плакати із написом Ющенко, руки геть від православних храмів!, під яким йшло перерахування спроб захоплення храмів канонічної Церкви, що мали місце останнім часом у населених пунктах Сумської області, а також у Києві, де націоналісти спробували захопити Свято-Нікольську церкву.

"Це перший захід у зв'язку із новим загостренням гонінь на канонічну Церкву України, але не останній, оскільки захоплення храмів можуть повторитися будь-коли", - заявив один із лідерів руху Олександр Козаков.

У вівторок, в перший робочий день, Місцеві передадуть свій меморандум послу України в РФ Костянтину Грищенку.

Учасники пікету також просять російську владу та громадянське суспільство висловити ставлення до того, що відбувається в українському православ'ї, в тому числі до недавнього виклику єпископа Сумського Євлогія на допит в прокуратуру після того, як він в одному із публічних виступів назвав самопроголошений Київський Патріархат розкольницькою організацією.

Крім того, учасники пікету закликають владу Росії "підняти свій голос на захист відомого місіонера і просвітителя русинського народу" (Закарпаття) митрофорного протоієрея Димитрія Сидора, стосовно якого в Україні порушено кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі.

Як повідомлялося, 21 лютого в Києві представники УНА-УНСО, Конгресу Українських Націоналістів та організації Тризуб ім. Степана Бандери здійснили захоплення храму Миколи Чудотворця, що належить Українській православній церкві Московського Патріархату.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь