Переключиться на мобильную версию

У США відомого торговця зброєю засудили до 30 років в'язниці

Відомий торговець зброєю Монзір аль-Кассар засуджений у вівторок, 24 лютого, федеральним судом Манхеттена до 30 років ув'язнення.
Монзір аль-Кассар засуджений на 30 років
Монзір аль-Кассар засуджений на 30 років
newspot.ru

"Лідер міжнародної злочинної організації, що займалася торгівлею зброєю, аль-Кассар був засуджений до 30 років ув'язнення за спробу змови продати зброю на мільйони доларів для вбивства американців у Колумбії", - говориться у повідомленні прокурора, який оголошував звинувачення.

Його спільник Луїс Феліпе Моренно Годой був засуджений до 25 років тюремного ув'язнення.

З лютого 2006 року по червень 2007 року ці торговці зброєю уклали угоди про постачання для колумбійських терористичних організацій 12 тисяч одиниць зброї, включаючи ракети класу земля-повітря.

Як встановив суд, аль-Кассар і Годой розуміли, що постачають озброєння для організації Революційні збройні сили Колумбії, які планували збивати американські військові вертольоти.

За даними правоохоронних органів США, аль-Кассар займався незаконною торгівлею зброєю з 70-х років минулого століття і за цей час встиг стати одним з найвпливовіших гравців на цьому ринку.

У числі його клієнтів були такі організації, як Національний фронт визволення Палестини, а також терористичні угруповання Нікарагуа, Бразилії, Кіпру, Боснії, Хорватії, Сомалі. Трьом останнім країнам він поставляв озброєння із порушенням санкцій Ради Безпеки ООН. Слід його угод також тягнеться в Іран та Ірак.

63-річний Аль-Кассар останнім часом проживав в Іспанії, де за його стиль життя на широку ногу його прозвали "принц Марбельї". У червні 2007 року він був заарештований поліцією Іспанії за запитом американської сторони, а рівно через рік екстрадованим у США.

Нагадаємо, у березні 2008 року в Бангкоку був заарештований Віктор Бут, який вважається одним з найвпливовіших гравців на ринку озброєнь. Екстрадицію Бута посилено вимагає влада США, чого не хоче сам затриманий і Росія. У разі визнання його провини - бізнесменові загрожує довічне ув'язнення.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь