Переключиться на мобильную версию

Ъ: Україну поставили перед рейтинговим фактом

Standard & Poor`s знизило суверенні кредитні рейтинги України у валюті з B + до преддефолтного рівня ССС + / С, залишивши прогноз по ним негативним. Експерти агентства сумніваються в отриманні Україною, що має тепер найнижчий рейтинг серед країн Європи, ч.
Зниження рейтингів відображає зростаючі ризики невиконання умов
Зниження рейтингів відображає зростаючі ризики невиконання умов
podrobnosti.ua

Рейтингове агентство S&P вчора знизило суверенні кредитні рейтинги боргових зобов'язань України в іноземній валюті до преддефолтного рівня CCC + / C з B / B, прогноз - негативний. 12 лютого агентство Fitch вже знижувало довгостроковий рейтинг України в іноземній валюті з В + до В, підтвердивши короткостроковий рейтинг в іноземній валюті на рівні В, довгострокові суверенні кредитні рейтинги S & P були поміщені на перегляд 16 лютого.

Рейтинги зобов'язань в гривні також понижены з B + / B до B-/ C, прогноз - негативний. Рейтинг очікуваного рівня відшкодування боргу в разі дефолту підтверджено на рівні чотирьох - це означає погашення Україною боргу в разі дефолту в об'ємі 30-50%. Це відповідає курсу українських CDS в 4 тис. пунктів - оцінку ймовірності дефолту в 40%. Оцінка ризику валютних операцій, яка відображає можливість обмеження урядом і Нацбанком України доступу несуверенних позичальників до валюти для обслуговування зобов'язань, знижена з В + до ССС +.

"Зниження рейтингів відображає зростаючі ризики невиконання умов угоди між Україною та МВФ про надання стабілізаційного кредиту, - заявив кредитний аналітик S&P Френклін Гілл .- Ми вважаємо, що уряд може вдатися до фінансування боргових зобов'язань, що може викликати інфляцією".

Згідно з даними Нацбанку України, лише за минулий тиждень портфель українських облігацій ОВДП, що знаходиться в розпорядженні регулятора, виріс на 1,8 млрд гривень. По суті, це означає, що емісійний сценарій вже розпочато Нацбанком. Втім, зі списку на перегляд рейтинги України виключені: негативний прогноз S&P означає, що рейтинги можуть бути понижені знову, якщо уряд України напередодні президентських виборів на початку 2010 року почне фінансувати витрати за рахунок емісії, а також у випадку розвитку банківської кризи в Україні.

Директор економічних програм київського Центру імені Разумкова Василь Юрчишин вважає, що орієнтовно новий перегляд рейтингів можливий вже в першому півріччі 2009 року - за підсумками обіцяного урядом у травні 2009 року внесення змін до держбюджету України на 2009 рік. Банківська криза на Україні також розвивається. S&P раніше звертало увагу на зростання заборгованості за кредитами у портфелі банків України.

За даними Нацбанку України, у сукупному обсязі наданих українськими банками кредитів на 1 січня 2009 року частка прострочених становила 2,27%, за оцінкою S&P, частка проблемних кредитів у цілому наближається до позначки 20%. "Відповідно до найпесимістичних сценаріїв, складених нами для України, частка валових проблемних активів може досягти 35-50%", - говорилося в лютневому повідомленні S&P.

"Якщо погіршення довгострокового рейтингу ще не критичне, то щодо короткострокового ми впритул підійшли до рівня дефолту, - констатує аналітик ІГ "Сократ" Михайло Сальников. - Залишається лише радіти, що рейтинги країни були виведені зі списку на перегляд". В саму імовірність дефолту експерт не вірить.

"Після того як рейтингові агентства проспали криза в США, вони перестраховуються, постійно погіршуючи рейтинги", - говорить він. Оцінки S&P суперечать і останнім заявам МВФ: позавчора директор європейського департаменту фонду Марек Белка заявив, що країнам-реципієнтам МВФ в регіоні, включаючи Україну, дефолт зараз не загрожує.

У свою чергу МВФ зробив вчора формальну заяву. Фонд, як і раніше, готовий допомогти Україні, заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альер на зустрічі з головою Верховної Ради України Володимиром Литвиним. МВФ раніше констатував численні порушення з боку уряду щодо виконання кредитної угоди і припинив перерахування другого траншу кредиту в $ 6 млрд.

Умови відновлення допомоги МВФ за пана Альера оприлюднив пан Литвин - це розгляд парламентом узгодженого на рівні президента України і уряду законопроекту про зміни в державний бюджет-2009. Прем'єр країни Юлія Тимошенко повідомила, що бюджет Верховна Рада розгляне не раніше травня, і запропонувала підписати проект заяви влади для МВФ з обіцянкою "покласти край розбрату". Підписувати цей документ категорично відмовився президент України Віктор Ющенко, вважаючи його декларацією, яку уряд не буде виконувати.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь