Держдума РФ чекає змін позиції США щодо вступу України у НАТО

Держдума РФ чекає змін позиції США щодо вступу України у НАТО
podrobnosti.ua
"Авторитет Америки, яка не сваритися, не провокує розколів та конфліктів в інших регіонах, роблячи ставку на сліпу лояльність без урахування справжніх інтересів тих чи інших країн та їхньої географії, буде тільки зростати. Не треба досвіду Іраку та Афганістану переносити і на Кавказ", - заявив Косачів, коментуючи висловлювання Держсекретаря США Гілларі Клінтон про те, що США продовжать сприяти інтеграції України та Грузії у НАТО.

Він підкреслив, що, із російської точки зору, право таких держав на власний вибір "без наполегливих підказок ззовні" цілком відповідає інтересам і Росії, однак для цього потрібно "не накачувати такі країни порадами і радниками, а дати їм можливість спокійно розібратися зі своїми внутрішніми справами, не намагаючись зробити їх заручниками різного роду геополітичних ігор".

"США були б розумнішими і самі дотримувалися тих рекомендацій, які вони дають іншим", - підкреслив депутат.

"Можна цілком погодитися зі словами американського Держсекретаря, що такі держави, як Україна і Грузія повинні мати перспективу, однак ця перспектива не повинна бути безальтернативно атлантичної", - додав Косачів.

За його переконаннями, Росія охоче підтримає ідею про відмову від будь-якого тиску ззовні на країни євразійського регіону.

Косачів нагадав, що саме на це і були спрямовані нещодавні ініціативи російського керівництва, зокрема щодо створення нової архітектури безпеки, у якій кожна країна була б урятованою перед необхідністю "щоразу стояти перед болісний вибором своєї геополітичної орієнтації, виборів блоків чи сторін у великій грі".

Косачів зазначив, що якщо сьогоднішня зустріч глави МЗС Росії Сергія Лаврова із Клінтон пройде саме у такій тональності, то вона має гарні шанси покласти початок новому конструктивному діалогу Росії та США щодо справ у регіоні, який сьогодні потрібно позбавити штучної конфронтації".

Як повідомлялося, державний секретар США Гілларі Клінтон запевнила Україну та Грузію, що Сполучені Штати і надалі будуть сприяти їхній інтеграції у НАТО.

Колишній президент України Леонід Кучма вважає, що питання про вступ України та Грузії у НАТО є безперспективним.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що Україна хоче приєднатися до НАТО, однак для цього необхідно переконати українців, Францію та Німеччину.
Не пропусти другие интересные статьи, подпишись:
Мы в социальных сетях
x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK