Переключиться на мобильную версию

Держдума РФ чекає змін позиції США щодо вступу України у НАТО

Глава міжнародного комітету Державної думи РФ Костянтин Косачів розраховує на зміну позиції США стосовно вступу України та Грузії у НАТО. Про це він сказав журналістам сьогодні у Москві.
У Росії очікують змін позиції США стосовно вступу України у НАТО
У Росії очікують змін позиції США стосовно вступу України у НАТО
podrobnosti.ua
"Авторитет Америки, яка не сваритися, не провокує розколів та конфліктів в інших регіонах, роблячи ставку на сліпу лояльність без урахування справжніх інтересів тих чи інших країн та їхньої географії, буде тільки зростати. Не треба досвіду Іраку та Афганістану переносити і на Кавказ", - заявив Косачів, коментуючи висловлювання Держсекретаря США Гілларі Клінтон про те, що США продовжать сприяти інтеграції України та Грузії у НАТО.

Він підкреслив, що, із російської точки зору, право таких держав на власний вибір "без наполегливих підказок ззовні" цілком відповідає інтересам і Росії, однак для цього потрібно "не накачувати такі країни порадами і радниками, а дати їм можливість спокійно розібратися зі своїми внутрішніми справами, не намагаючись зробити їх заручниками різного роду геополітичних ігор".

"США були б розумнішими і самі дотримувалися тих рекомендацій, які вони дають іншим", - підкреслив депутат.

"Можна цілком погодитися зі словами американського Держсекретаря, що такі держави, як Україна і Грузія повинні мати перспективу, однак ця перспектива не повинна бути безальтернативно атлантичної", - додав Косачів.

За його переконаннями, Росія охоче підтримає ідею про відмову від будь-якого тиску ззовні на країни євразійського регіону.

Косачів нагадав, що саме на це і були спрямовані нещодавні ініціативи російського керівництва, зокрема щодо створення нової архітектури безпеки, у якій кожна країна була б урятованою перед необхідністю "щоразу стояти перед болісний вибором своєї геополітичної орієнтації, виборів блоків чи сторін у великій грі".

Косачів зазначив, що якщо сьогоднішня зустріч глави МЗС Росії Сергія Лаврова із Клінтон пройде саме у такій тональності, то вона має гарні шанси покласти початок новому конструктивному діалогу Росії та США щодо справ у регіоні, який сьогодні потрібно позбавити штучної конфронтації".

Як повідомлялося, державний секретар США Гілларі Клінтон запевнила Україну та Грузію, що Сполучені Штати і надалі будуть сприяти їхній інтеграції у НАТО.

Колишній президент України Леонід Кучма вважає, що питання про вступ України та Грузії у НАТО є безперспективним.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що Україна хоче приєднатися до НАТО, однак для цього необхідно переконати українців, Францію та Німеччину.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь