Переключиться на мобильную версию

Новая Газета: Гламурні війни в інтер'єрах Євробачення

За те, що Росію на Євробаченні-2009 буде представляти громадянка України, українці повинні бути вдячні росіянам, - пише Андрій Капустін у російському виданні Новая газета.
Український попсово-гламурний продукт - товар специфічний.
Український попсово-гламурний продукт - товар специфічний.
Фото: Офіційний сайт Анастасії Приходько
Якщо Анастасія Приходько виграє конкурс, то Київ позбудеться головного болю стосовно проведення ще одного Євробачення на берегах Дніпра. Мало того, Україна додатково потерпає ще й від неслабого головного болю - фінал європейського футбольного чемпіонату в 2012 році. Додайте до цього непередбачувані наслідки президентських виборів.

Загалом, те, що в Москву від України поїде Світлана Лобода, непогано. Хоча процес відбору фіналістів у Києві виявився дуже непростим: після 2004 року, коли українка Руслана перемогла в Євробаченні, цей конкурс набув в Україні особливого статусу. З цього моменту посередня інтернаціональна пісенна тусовка стала одним з фронтів боротьби за формування національної гордості. Руслана тоді отримала не тільки шалену розкрутку та звання народної артистки, але й ненадовго сходила у владу - стала депутатом парламенту. А команда Ющенка не найбільш демократичним шляхом продавила на Євробачення-2005 в Києві виступ від України гурту Гринджоли, який прославився єдиною піснею - головним хітом Майдану Разом нас багато. І український шоу-бізнес зрозумів, що за Євробачення варто боротися - ставки того варті.
У шоу-бізнесі своє нелегке життя - з калюжами крові та хрускотом кісток
До того ж український попсово-гламурний продукт - товар специфічний. Відносним попитом користується він переважно в Україні, рідше - в Росії та країнах СНД. У шоу-бізнесі своє нелегке життя - з калюжами крові та хрускотом кісток: співоча муза відвідує в Україні багатьох, а майданчик для маневру гранично вузький. Світлана Лобода зізналася, що "українські артисти прибуток отримують в основному від корпоративів". Так що прорив на будь-яку закордонну тусовку (тим більше на Євробачення) - це доступ до успіху.

Словом, відбір півфіналістів на московське Євробачення відбувався у бойовій обстановці. Наприклад, Анастасію Приходько на якомусь етапі не допустили до участі в півфіналі через те, що вона порушила якісь умови конкурсу, пов'язані з хронометражем, мовою і свіжістю продукту. Без інтриг, зрозуміло, не обійшлося. Серед членів журі був співак Олександр Пономарьов з власним продюсерським проектом. А продюсером Приходько є колишня дружина Пономарьова Олена Мозгова.
Після 2004 року, коли українка Руслана перемогла в Євробаченні, цей конкурс набув в Україні особливого статусу. З цього моменту посередня інтернаціональна пісенна тусовка стала одним з фронтів боротьби за формування національної гордості.
Рішення журі не збентежило дівчину, яка взяла минулого року штурмом московську Фабрику зірок. Співачка написала відкритого листа Віктору Ющенку, поскаржилася на те, що її, "як громадянку України, корінну киянку, патріотку своєї країни, глибоко вразили зухвалі дії та неетичні коментарі представників НТКУ (Національна телекомпанія України - прим. ред.), а також членів так званого "об'єктивного, неупередженого та незалежного" журі конкурсу", і попросила главу держави допомогти скасувати результати голосування. Петицію підписали Софія Ротару, Костянтин Меладзе і Тіна Кароль, а усно підтримку висловили народні артисти України Ані Лорак і Філіп Кіркоров. Віктор Ющенко минулого року присвоїв ці звання за те, що Лорак зайняла друге місце саме на Євробаченні, а Кіркоров її до цього тріумфу готував.

Але Президент в процес не втрутився. Злі язики стверджують, що тут міг дати негативний ефект саме факт участі громадянки, киянки і патріотки в московській Фабриці зірок. Тому, не чекаючи милості від Ющенка, Приходько звернулася до суду і несподівано швидко виграла його. Суд заборонив проведення фіналу восьмого березня. Але, оскільки в Україні останнім часом на рішення судів уваги не звертають, фінал відбувся. Без Приходько, яка до цього моменту вже перемогла на берегах Москва-ріки.
Відбір півфіналістів на московське Євробачення відбувався у бойовій обстановці.
Це не тільки затьмарило насолоду перемоги Світлани Лободи, але і додало головного болю штатним ідеологам Ющенка. Росіяни своїм голосуванням показали, що не так вже й погано ставляться до українців. А заодно і до грузинів з естонцями, які брали участь у створенні переможного хіта Мамо. Ну, зрозуміло, що ідеологи викрутяться. Пояснять, наприклад, що насправді скандал з вибуванням Приходько - це продумана ідеологічна операція. У будь-якому випадку, можна припустити, що тема протистояння двох братніх народів на якийсь час піде на другий план.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь