Переключиться на мобильную версию

Ъ: Банду Ющенка під суд!

Україна повторює російський шлях від кризи до імпічменту, пише російський КоммерсантЪ.
Ющенку погрожують імпічментом
Ющенку погрожують імпічментом
АР

Компартія України вчора оголосила про початок процедури імпічменту Президента Віктора Ющенка. Лідер комуністів Петро Симоненко заявив, що його партія вже підготувала відповідне подання, яке буде направлено до Верховної Ради, і закликав усі парламентські фракції підтримати це починання. Щоб дати хід антипрезидентській ініціативі, комуністам необхідно знайти в Раді 226 однодумців. Однак, навіть при найбільш оптимістичному сценарії противники Президента не зможуть звільнити його раніше ніж через дев'ять місяців. А до цього часу мандат Віктора Ющенка і без їх втручання підійде до кінця.

Про "антипрезидентські" починання своєї партії лідер українських комуністів Петро Симоненко розповів на вчорашній прес-конференції в Києві. За його словами, фракція Компартії у Верховній Раді підготувала подання, яким вона ініціює початок процедури імпічменту Президента Віктора Ющенка. У представленні комуністів, зокрема, стверджується, що 2005-2009 роки правління Президента Ющенка позначено "правовим нігілізмом, зневагою і системними порушеннями конституції і законів України, що призвело до деформації принципів державності".

"Антипрезидентська" ініціатива реалізується комуністами не по своїй волі, а з подачі Блоку Юлії Тимошенко (БЮТ). Цю ідею явно підказали соратники Тимошенко. Комуністи давно працюють у тандемі з БЮТ. Зараз рейтинг Юлії Тимошенко падає, і позачергові президентські вибори були б їй тільки на руку. Ось тільки навряд чи в цю гру гратимуть НУНС і Партія регіонів – експерт

Найбільш кричущими "злочинними" діяннями Глави держави комуністи вважають його указ від 26 квітня 2007 року про призначення позачергових парламентських виборів і звільнення в тому ж році трьох суддів конституційного суду; президентський указ дворічної давності про пряме підпорядкування внутрішніх військ Главі держави; антиконституційне, з точки зору Компартії, рішення про введення губернаторів до складу Ради безпеки, а також той факт, що Віктор Ющенко очолив партію Наша Україна, порушивши тим самим закон, що забороняє Президенту одночасно обіймати інші посади.

За словами Петра Симоненка, Компартія провела консультації з юристами, які прийшли до висновку, що чинне українське законодавство дозволяє розпочати процедуру імпічменту. Правда, при цьому він повідомив, що процес відсторонення чинного Глави держави від влади може бути запущено після того, як під поданням комуністів поставлять свої підписи мінімум 226 депутатів парламенту. "Я звернувся з офіційним листом до керівників усіх фракцій: до регіоналів, Блоку Юлії Тимошенко, Нашої України-Народної самооборони (НУНС) і Блоку Литвина з проханням висловити свою точку зору стосовно цього подання", - повідомив Петро Симоненко, висловивши сподівання, що фракції Ради підтримають його ініціативу, і процедуру імпічменту буде розпочато найближчим часом.

Навіть якщо припустити, що комуністам вдасться захопити своєю ідеєю 226 депутатів Верховної Ради, далеко не факт, що їм вдасться довести справу до кінця до закінчення повноважень Віктора Ющенка

Крім того, на думку спостерігачів, саме збір голосів на підтримку імпічменту Президента може стати головною проблемою Компартії, яка має в своєму розпорядженні лише 27 депутатських мандатів. Експерти впевнені, що "антипрезидентська" ініціатива реалізується комуністами не по своїй волі, а з подачі Блоку Юлії Тимошенко (БЮТ). "Цю ідею явно підказали соратники Тимошенко. Комуністи давно працюють у тандемі з БЮТ. Зараз рейтинг Юлії Тимошенко падає, і позачергові президентські вибори були б їй тільки на руку. Ось тільки навряд чи в цю гру гратимуть НУНС і Партія регіонів", - вважає голова київського інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

Однак, навіть якщо припустити, що комуністам вдасться захопити своєю ідеєю 226 депутатів Верховної Ради, далеко не факт, що їм вдасться довести справу до кінця до закінчення повноважень Віктора Ющенка. Адже у випадку позитивного рішення про запуск процедури імпічменту в Раді має бути створено слідчу комісію, якій належить встановити, чи дійсно Президент винен у порушенні законів та конституції. На це їй відводиться півроку, після чого підсумки розслідування повинно бути спрямовано в конституційний суд. А той у свою чергу у тримісячний термін повинен винести остаточний вердикт стосовно цього.

У разі позитивного рішення про запуск процедури імпічменту в Раді має бути створено слідчу комісію, якій належить встановити, чи дійсно Президент винен у порушенні законів і конституції

Таким чином, виходить, що весь процес може затягтися як мінімум на дев'ять місяців і вийде на фінішну пряму до січня 2010 року. До цього часу президентські повноваження Віктора Ющенка закінчаться і без сторонньої допомоги.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь