Переключиться на мобильную версию

Die Presse: Криза в Україні загрожує проведенню Євро-2012

Країна знаходиться на межі дефолту, до того ж потопає в політичному хаосі і підготовка до Чемпіонату Європи, здається, зупинилася. Проте з Польщі чути хороші новини, - пише Кнут Крон в австрійській Die Presse.

Сумнівні компліменти для Польщі. Міста красиві, - зазначає Девід Тейлор, - "але дістатися до них дуже складно". Таким чином генеральний секретар УЄФА продемонстрував, як у дипломатичний спосіб можна висловити нищівну критику на адресу інфраструктури країни. Потім він іще додав, що йому дуже сподобався вокзал Вроцлава – ззовні. Відкритим текстом: всередині будівля неприглядна і брудна.

У ході свого візиту Тейлор хотів ще раз пересвідчитися, як проходить підготовка поляків і українців до Чемпіонату Європи 2012. Європейська футбольна спілка, вочевидь, побоюється, що обидві країни, з огляду на фінансову кризу, відпустять повіддя. При цьому з Варшави останнім часом надійшли хороші новини. Будівництво стадіонів просувається, а влада збирається виділити додаткові кошти для розбудови доріг в сільській місцевості. Генсек Тейлор після візиту ще раз запевнив, що попри наявні недоліки, поляки в будь-якому випадку прийматимуть в себе чемпіонат.

Зовсім інша ситуація в Україні. Країна знаходиться на межі дефолту, до того ж потопає в політичному хаосі і підготовка до Євро-2012, здається, паралізована. З цієї причини поляки зважилися оприлюднити План Б. "Ми готові провести чемпіонат в 6 містах замість запланованих 4", - повідомив польський міністр спорту Мірослав Джевєцький. Те, що задумувалося як пропозиція допомоги, у Києві сприйняли як образу.

"У нас є всі передумови забезпечити нормальну підготовку", - прогарчав у відповідь Президент України Віктор Ющенко.

З огляду на безлад у Києві, таку самовпевненість в УЄФА зустріли непривітно. "За всієї поваги до глави держави Україна, рішення про місце проведення матчів Євро-2012 перебуває в компетенції УЄФА", - дещо сердито прояснив ситуацію Вільям Ґайяр, речник УЄФА.

Тим самим він дав нову поживу чуткам, що право проведення Євро-2012 в України можуть і зовсім відібрати. В якості потенційних місць проведення чемпіонату востаннє називалися Берлін і Лейпциг. В України часу небагато. У травні буде опубліковано остаточний звіт УЄФА про стан підготовки у Польщі та Україні. І тоді це може означати: 6:2 на користь поляків.

Оригiнал статті

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь