Переключиться на мобильную версию

Лідери Молдови та Придністров'я підписали спільну заяву

У Москві відбулася зустріч президента Росії Дмитра Медведєва, лідера Молдови Володимира Вороніна та голови Придністров'я Ігоря Смирнова, за підсумками якої сторони підписали спільну заяву із питань придністровського врегулювання.
У Москві підписано заяву щодо придністровського врегулювання
У Москві підписано заяву щодо придністровського врегулювання
AP
Заява складається із п'яти пунктів. Підписанти висловлюють задоволення тим, що протягом довгих років у конфліктних регіонах вдається підтримувати мир, а також обіцяють продовжувати прямі контакти.

Проте, сторони не прийшли до єдиної думки про те, де проводити подальші переговори. Глава Придністров'я запропонував президенту Молдови зустрітися у Тирасполі, Дубоссарах або у Бендерах. Воронін же запропонував проводити переговори у Кишиневі.

Разом із тим, і Кишинів, і Тирасполь підтвердили, що не мають наміру відмовлятися від формату 5+2, у якому проходять переговори із придністровського врегулювання. Як відомо, до цього складу учасників входять Україна, Росія, ОБСЄ, США та Євросоюз.

Змінитися ж може формат миротворчої операції у Придністров'ї. Ймовірно, після врегулювання вона буде проходити під егідою ОБСЄ.

Нагадаємо, у квітні 2008 року відбулася перша після семирічної перерви зустріч Вороніна та Смирнова, на якій вони домовилися відновити регулярні контакти для відновлення переговорного процесу.

Наприкінці грудня минулого року відбулася ще одна зустріч двох лідерів, на якій Воронін передав Смирнову розроблений Молдовою проект пропозицій щодо врегулювання конфлікту. Суть документу зведено до надання Придністров'ю статусу автономії у складі єдиної Молдови.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь