Переключиться на мобильную версию

Обама записав відеозвернення до народу Ірану

Білий дім у п'ятницю, 20 березня, оприлюднив відеозвернення президента США Барака Обами "до народу, і влади Ірану" з нагоди свята початку весни Навруз - першого дня іранського календаря.
Обама: Зброя і терор не допоможуть досягти цього результату
Обама: Зброя і терор не допоможуть досягти цього результату
АР

Привітавши всіх іранців із наступаючим святом Навруз, Обама зазначає, що саме в цей день, який символізує початок нового сезону, він хоче напряму звернутися до влади і народу Ірану, повідомляє Associated Press.

"У нас є серйозні розбіжності, що накопичуються роками. Однак зараз моя адміністрація має намір дипломатичним шляхом вирішувати весь комплекс протиріч, які існують між нами, налагоджувати конструктивні відносини між США, Іраном і світовим співтовариством", - каже Обама.

Президент підкреслив, що погрози не зможуть прискорити процес примирення, який "може спиратися лише на взаємну повагу і беззастережне виконання взятих на себе зобов'язань".

Сполучені Штати, за словами Обами, хочуть, щоб Ісламська республіка Іран зайняла належне місце у світовому співтоваристві. При цьому президент США підкреслив, що "зброя і терор не допоможуть досягти цього результату, до нього приведуть тільки мирні ініціативи, що демонструють справжню велич іранського народу і його цивілізації". "Істинна велич - виражається не в здатності руйнувати, а в здатності будувати і створювати", - нагадав Обама.

Тим же, хто сумнівається у здатності Ірану і США налагодити двосторонні відносини, Обама нагадав слова знаменитого персидського поета Сааді, що жив у XII-XIII столітті, - "Усі діти Адама - члени одного тіла".

Відеозвернення Барака Обами із субтитрами на фарси, повідомили представники Білого дому, передано для трансляції кільком телеканалам в Іран. Запис також доступний в інтернеті як англійською мовою, так і з субтитрами на фарси.

Нагадаємо, 13 березня Обама заявив, що США продовжують дію санкцій проти Ірану ще на один рік.

Після президентських виборів Вашингтон заявив про готовність вступити в прямий діалог з Іраном для вирішення міжнародних і регіональних проблем. Зокрема, новий президент США заявляв, що Америка простягне руку дружби Ірану, якщо Тегеран "розіжме свій кулак".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь