Переключиться на мобильную версию

США вислали в Австрію колишнього есесівця

Сполучені Штати вислали в Австрію колишнього військовослужбовця дивізії СС Мертва голова, котрий під час Другої світової війни брав участь у вбивствах тисяч євреїв.
США вислали в Австрію Йошіаша Кумпфа
США вислали в Австрію Йошіаша Кумпфа
АР

Уродженець Сербії, 83-річний Йошіаш Кумпф іммігрував з Австрії у 1956 році, оселився у Вісконсині, а в 1964-му отримав громадянство США. У 2003 році міністерство юстиції порушило проти Кумпфа справу про позбавлення його американського громадянства.

Як з'ясувало слідство, з 1942 року Кумпф служив охоронцем в концентраційному таборі Заксенхаузен у Німеччині, а приблизно через рік його переведено у концтабір Травники на території Польщі.

У 1943 році там відбувалися масові розстріли ув'язнених, у ході яких тільки за один день есесівці розстріляли і закопали в ямах близько 8000 євреїв. Йошіаш Кумпф, за його ж визнанням, був конвоїром, котрий виконував наказ стріляти по будь-якому уцілілому в'язню, який намагався втекти з місця розстрілу.

За даними американського міністерства юстиції, Кумпф також служив на території окупованої нацистами Франції, де на заводах із використанням рабської праці ув'язнених будувалися платформи для запуску ракет Фау-1 і Фау-2.

Австрійська влада підтвердила факт депортації Йошіаша Кумпфа із США. При цьому, за їхніми словами, старому Кумпфу в Австрії не буде пред'явлено ніяких звинувачень, оскільки термін давності минув у 1965 році.

Нагадаємо, 11 березня влада Німеччини видала ордер на арешт обвинуваченого у причетності до нацистських злочинів українця Івана Дем'янюка, який зараз знаходиться в США.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь