Переключиться на мобильную версию

США почали процедуру екстрадиції Дем'янюка до Німеччини

У Сполучених Штатах розпочали процедуру екстрадиції до Німеччини Джона (Івана) Дем'янюка, якого звинувачують в службі у фашистських концтаборах.
США почали процедуру екстрадиції Дем'янюка
США почали процедуру екстрадиції Дем'янюка
newsru.ua

Міністерство юстиції США звернулося до влади ФРН із проханням надіслати документи, необхідні для депортації в Мюнхен Дем'янюка.

Нагадаємо, 11 березня влада Німеччини видала ордер на арешт обвинуваченого у причетності до нацистських злочинів українця Івана Дем'янюка, який зараз знаходиться в США.

За даними Центрального відомства Німеччини із розслідування нацистських злочинів, 88-річний Дем'янюк служив охоронцем у нацистському концтаборі Собібор, його звинувачують у причетності до знищення 29 тисяч в'язнів концтабору в окупованій нацистами Польщі.

У листопаді минулого року слідчі в Мюнхені заявили, що їм вдалося отримати сотні документів і знайти кілька свідків, які готові свідчити проти Дем'янюка.

Сам Дем'янюк, який вже майже 30 років веде боротьбу за те, щоб залишитися в США, заперечує всі висунуті йому звинувачення.

***

Після війни, у 1950-х роках Дем'янюк емігрував до США, де змінив ім'я Іван на Джон. У 1986 році його екстрадували в Ізраїль. Там його засудили до довічного ув'язнення за причетність до загибелі євреїв у концтаборі Треблінка (також розташований в Польщі), однак у 1993 році Верховний суд Ізраїлю скасував вирок Дем'янюку за недостатністю доказів.

Виправданий Дем'янюк повернувся до США, однак у 2002 році його позбавили американського громадянства за те, що він приховував зв'язок із нацистами.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь