Переключиться на мобильную версию

НАТО не варто приймати нових членів по всьому світу - канцлер ФРН

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що у процесу розширення НАТО повинні бути кордони, але для демократичних європейських країн двері залишаються відкритими.

Виступаючи в Бундестазі напередодні ювілейного саміту НАТО, Ангела Меркель заявила про те, що альянсу не варто перетворюватися в якусь глобальну, всесвітню організацію. За словами канцлера, завдання Північноатлантичного блоку - забезпечувати безпеку в регіоні північної Атлантики.

"Альянс залишається сфокусованим на безпеці Північноатлантичних партнерів. Організація може забезпечувати безпеку і за межами цього району, але це не означає, що можна приймати нових членів по всьому світу", - зазначила Меркель.

Вона в черговий раз нагадала про необхідність поліпшення відносин з Росією, але згадала також і про те, що такі країни, як Україна і Грузія, зберігають перспективу стати членами альянсу. На думку німецького канцлера, свобода приєднуватися до того чи іншого союзу являє собою вищу цінність.

Зазначимо, на початку квітня в Страсбурзі (Франція) і Келе (Німеччина) відбудеться ювілейний саміт НАТО, на якому Ніколя Саркозі і Ангела Меркель мають намір ініціювати нову стратегію альянсу.

Очікується, що вона передбачатиме кардинальну переорієнтацію блоку і подальшу координацію зусиль альянсу з іншими міжнародними організаціями - ООН, ЄС та неурядовими структурами.

Ангела Меркель пропонує надалі приділяти особливу увагу превентивним миротворчим заходам, щоб конфлікти, що назрівають, не змушували НАТО вдаватися до військових.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь