Переключиться на мобильную версию

Ізраїльський парламент затвердив уряд Нетаньяху

Парламент Ізраїлю пізно ввечері у вівторок, 31 березня, після шестигодинних дебатів затвердив склад уряду, сформованого лідером партії Лікуд Біньяміном Нетаньяху.
Біньямін Нетаньяху
Біньямін Нетаньяху
gdb.rferl.org

На підтримку кабінету міністрів Нетаньяху було подано 69 голосів.

Проти проголосували 45 депутатів ізраїльського парламенту. Ще п'ять депутатів утрималися. Всього в Кнесеті 120 місць.

Після оголошення результатів голосування уряд Нетаньяху було приведено до присяги. З 1996 по 1999 роки Нетаньяху вже займав посаду прем'єр-міністра, однак потім його партія на декілька років перейшла в опозицію.

На позачергових виборах до парламенту, що пройшли в лютому 2009 року, партія Нетаньяху зайняла друге місце, забезпечивши собі 27 мандатів. Першою стала Кадіма на чолі з Ципі Лівні, яка отримала на один мандат більше. Однак формування коаліційного уряду було доручено президентом Ізраїлю Шимонои Пересом саме Нетаньяху .

Кадіма відразу ж після оголошення підсумків виборів оголосила, що не ввійде до складу нового кабінету міністрів, а залишиться в опозиції.

Нетаньяху вдалося укласти угоди про створення коаліції з партіями Наш дім - Ізраїль Авігдора Лібермана, яка зайняла на виборах третє місце, і Аводою Ехуда Барака, яка показала четвертий результат. В уряді Нетаньяху Ліберман став міністром закордонних справ, а Барак зберіг посаду глави оборонного відомства. Окрім того, до коаліції увійшли релігійні ортодокси з ШАС, у яких 11 місць в парламенті та ультраправа партія Єврейський дім, що отримала на виборах три мандати. Голова фракції ШАС Елі Ішай в новому уряді отримав посаду міністра внутрішніх справ.

Всього в уряді Нетаньяху - 32-му в історії Ізраїлю - буде 30 міністрів, включаючи міністрів без портфеля, і сім заступників міністра.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь