Переключиться на мобильную версию

У Лондоні допрацьовують підсумкове комюніке саміту G-20

У столиці Великобританії триває саміт G-20, на якому лідери двадцяти найбільш розвинених в економічному плані держав обговорюють реформування міжнародної фінансової системи.
Робота над комюніке триває
Робота над комюніке триває
AP

Як повідомив помічник президента РФ Аркадій Дворкович, на саміті залишилося узгодити "чотири-п'ять" питань підсумкового комюніке. Їх обговорюватимуть під час обіду й на подальшому короткому пленарному засіданні.

За його словами, президент Франції Ніколя Саркозі, який раніше говорив про те, що може не підписати комюніке, уже не висуває претензій до документу.

"Вдалося все узгодити. Саркозі його підтримав", - зазначив Дворкович, маючи на увазі більш жорсткі формулювання з регулювання фінансового ринку та роботи міжнародних організацій, на яких наполягав французький президент.

Також майже всі учасники зустрічі G-20 підтримали ідею реформування Міжнародного валютного фонду (МВФ). Передбачається зміна системи квоти голосів у рамках Фонду, збільшення представництва у МВФ країн, що розвиваються, та країн із ринками, що формуються.

При цьому ресурси міжнародних фінансових організацій, зокрема МВФ, як очікується, будуть збільшені на 1 трлн. доларів. Цю ідею уже підтримав Дмитро Медведєв, хоча раніше міністр фінансів РФ Олексій Кудрін повідомляв, що Росія не зможе збільшити частку своєї участі у МВФ через обсяг свого ВВП та економічної ситуації, яка була у 1990-х роках.

Зазначимо, на лондонському саміті не обговорювали пропозицію введення нової світової валюти, з якою раніше виступили Росія та Китай. "Ми вважаємо, що це має бути подальша робота у наступні місяці. Думаю, що обговорення повинне проходити в рамках Міжнародного валютного фонду", - зазначив Дворкович.

У цілому, очікується, що учасники саміту вирішать кардинально посилити контроль за банківським сектором, щоб уникнути повторення кризи у майбутньому, а також схвалять ряд заходів щодо стимулювання світової економіки. Підсумкове комюніке саміту G-20 буде оприлюднено сьогодні ввечері.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь