Переключиться на мобильную версию

КП: В Україні відправляють НАТО на пенсію

Напередодні ювілейного саміту Північноатлантичного альянсу на майдані в Києві закликають дружити з Росією, пише журналіст Комсомольской правды Сергій Ведмідь.

- Хто з вас готовий годувати пенсіонерів - ветеранів НАТО? - задиркувато кричав учора хлопець-агітатор у центрі української столиці.
 
- Ніхто! - Хором відповідали кияни, які прийшли подивитися на нових загарбників колись "помаранчевого" майдану.
 
Кольори давно вже змінилися з помаранчевого на червоний і рожевий. Учора майдан окупував Український Союз лівих сил. Мета організації - напередодні ювілейного, 60-го саміту альянсу розповісти українцям про те, чому не варто вступати в НАТО і які альтернативи є у країни. А альтернатива бачилась одна: не сваритися з Європою, помиритися з Росією і разом будувати загальноєвропейську систему безпеки. Причому без НАТО - про це теж свідчили плакати та листівки з характерним написом: "НАТО - на пенсію".
 
- Об'єднавши ЄС та РФ в загальну систему безпеки, українці реалізують одну зі своїх вічних "лінивих" мрій: нічого не робити і отримувати за це гроші, - жартував на майдані лідер Союзу лівих сил Василь Волга. - Безліч преференцій нам дає саме геополітичне розташування. А от не користуємося ми ним тільки через те, що нинішнє керівництво України колись було працевлаштовано держдепом США - тому зараз Україна є не мостом співробітництва, а швидше блокпостом.

Учора майдан окупував Український Союз лівих сил. Мета організації - напередодні ювілейного, 60-го саміту альянсу розповісти українцям про те, чому не варто вступати в НАТО і які альтернативи є у країни

- Прийшов час зрозуміти, що Україна може чудово обійтися без участі в агресивному альянсі, - стверджує Василь Волга. - У нашої країни є куди краща альтернатива - створення системи європейської безпеки.
 
До речі, про ініціативу українських лівих в Старій Європі прекрасно інформовані. І схвалюють.
 
- Європейське майбутнє України залежить від побудови відносин з Росією поза НАТО, - попередила недавно Ющенка німецький канцлер Ангела Меркель.
 
Схожі настрої демонструють і в Парижі: лідер французьких соціалістів і головний суперник Ніколя Саркозі на президентських виборах Сеголен Руайяль відкрито називає бази альянсу на території Франції "іноземними окупантами". Та й вічні друзі Ющенка у Варшаві та Празі, схоже, перестали допомагати Україні в її, як кажуть офіційні особи, "євроатлантичних устремліннях".

- Саме час нам, українцям, виступити з пропозицією про створення системи євробезпеки: усім відомо, що під час нещодавнього візиту Дмитра Медведєва в Мадрид іспанський прем'єр Хосе Луїс Сапатеро заявив про підтримку ідеї російського президента, - говорить Волга. - Таку ж заяву повинен зробити новий Президент України - причому саме він повинен виступити ініціатором об'єднавчих процесів, щоб наша країна відновила довіру, що похитнулася.

Антинатовські настрої в українському суспільстві, що підігріваються політиками нової хвилі, уже встиг оцінити і сам альянс. Але найцікавіше, що ідею "європейської колективної безпеки без НАТО" встигла схвалити Тимошенко

Але найцікавіше, що ідею "європейської колективної безпеки без НАТО" встигла схвалити і Тимошенко. Як би там не було, але на нещодавній конференції з питань міжнародної безпеки в Мюнхені Юля вже розкритикувала НАТО:
 
- Мені здається, що нове натхнення цієї європейської політики безпеки і оборони, яку я цілком і повністю підтримую, дає шанс для тих країн, які не можуть або не хочуть бути членами НАТО, отримати абсолютно нову ідею об'єднання навколо єдиних цінностей, єдиних принципів політики безпеки і оборони. Безумовно, в першу чергу це Росія.
 
Антинатовські настрої в українському суспільстві, що підігріваються політиками нової хвилі, уже встиг оцінити і сам альянс. Ще півроку тому передбачалося, що на нинішньому саміті НАТО може бути розглянуто питання про приєднання України та Грузії до ПДЧ (план дій щодо членства в НАТО). Але це питання не розглядається. Заокеанські друзі Ющенка навіть не запросили Україну на ювілейний саміт.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь