Переключиться на мобильную версию

В Афганістані скасовано закон, що дозволяв чоловікам ґвалтувати своїх дружин

Влада Афганістану скасувала закон, який сильно обмежував права жінок і фактично дозволяв зґвалтування у шиїтських сім'ях.
Влада Афганістану скасувала закон, який сильно обмежував права жінок
Влада Афганістану скасувала закон, який сильно обмежував права жінок
islam.ru

Як заявив глава афганського МЗС Дадфар Спанта, закон уже скасовано і він не діє. Невдовзі закон, який викликав хвилю невдоволення по всьому світу, буде змінено.

Як передає AFP, Закон про особистий статус шиїтів зачіпає 10-15% населення Афганістану. Згідно з цим документом, шиїтським жінкам заборонялося йти з дому без "поважних причин", отримувати освіту і влаштовуватися на роботу без схвалення чоловіка.

Особливе здивування у всьому світі викликало положення, яке фактично узаконило зґвалтування у шиїтських сім'ях. Документ забороняв дружинам відмовляти чоловікам у сексі, вказувалося навіть, що займатися любов'ю дружини повинні не рідше, ніж раз на чотири дні.

Популістський законопроект, покликаний забезпечити президенту Хаміду Карзаю підтримку виборців-шиїтів, був підготовлений більше року тому. У лютому влада швидко провела його через обидві палати парламенту: при цьому документ не обговорювався, а багато депутатів навіть не бачили його тексту.

Через критику з-за Заходу, президент Карзай розпорядився переглянути законопроект, хоча і зазначив при цьому, що багато західних журналістів просто неправильно витлумачили нову норму. У даний час в Афганістані ведеться підготовка закону, що регулює сімейне життя мусульман-сунітів.

Нагадаємо, у березні уряд Сомалі проголосував за введення у країні норм шаріату. А в лютому влада Пакистану заявила про свою готовність укласти угоду з рухом Талібан із запровадження елементів шаріату в долині Сват на північному заході країни.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь