Переключиться на мобильную версию

Опозиція просить Саакашвілі не застосовувати силу

Лідери опозиції в Грузії звернулися до уряду з закликом не застосовувати силу для розгону маніфестацій, проведення яких намічено на четвер.
Опозиція просить Саакашвілі не застосовувати силу
Опозиція просить Саакашвілі не застосовувати силу
АР

Очікується, що в ході демонстрацій в Тбілісі десятки тисяч людей вимагатимуть відставки президента Грузії Михайла Саакашвілі.

На думку опозиції, "в країні порушуються демократичні принципи; крім того, в минулому році Саакашвілі спровокував війну з Росією".

Як заявила одна із лідерів опозиції Ніно Бурджанадзе, "немає нічого незвичайного в тому, що ми вимагаємо відставки президента після того, як ми втратили 20% грузинської території, і у зв'язку з тим, що в країні немає демократії".

Міністр внутрішніх справ Грузії Вано Мерабішвілі заявив, що уряд не буде заважати членам опозиції вільно висловлювати свою думку, але може прийняти відповідні заходи, якщо вважатиме це за необхідне.

В останні дні представники влади неодноразово пропонували радикальній опозиції "діалог щодо всіх важливих питань, крім відставки президента". Опозиція ж відповідає, що "діалог з владою можливий тільки стосовно одного питання - методів і форм відставки Саакашвілі".

Організатори акції очікують, що у сьогоднішньому мітингу візьмуть участь 150 тисяч осіб - жителів Тбілісі та інших міст країни. Лідери опозиції зазначають, що мітинги матимуть виключно мирний характер.

Як заявила у середу колишній міністр закордонних справ Грузії Саломе Зурабішвілі, що очолює опозиційну партію Шлях Грузії, "мирні акції опозиції продовжаться доти, поки не буде досягнуто головну мету - відставку президента".

Востаннє опозиція збирала істотні мітинги в листопаді минулого року - в річницю розгону демонстрантів і масового зіткнення опозиції з поліцією в листопаді 2007 року.

*****

Нинішня акція грузинської опозиції присвячена трагічним подіям квітня 1989 року, коли під час розгону багатотисячного мітингу в Тбілісі підрозділами радянської армії загинуло 16 осіб, а декілька сотень отримали отруєння газом. Однак, якщо тоді вимоги демонстрантів носили антирадянський і навіть націоналістичний характер, то зараз головна мета протестуючих - відхід президента Грузії Михайла Саакашвілі.

Крім того, на 9 квітня припадає ще одна важлива для грузин дата - виповниться 18 років з дня відновлення незалежності Грузії. У цей день у 1991 році перший президент Грузії Звіад Гамсахурдіа підписав Акт про відновлення суверенітету Грузинської республіки.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь