Переключиться на мобильную версию

Страсбурзький суд вперше обговорив позов Грузії проти Росії: рішення не прийнято

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі провів перше засідання за позовом Грузії, яка засуджує Росію в порушенні прав грузинських громадян через "довільні арешти і масові депортації" з російської території в 2006-2007 роках.
Страсбурзький суд вперше обговорив позов Грузії проти Росії: рішення не прийнято
Страсбурзький суд вперше обговорив позов Грузії проти Росії: рішення не прийнято
novosti.err.eе

Рішення щодо прийнятності скарги буде оголошено пізніше.

Засідання почалося о 10:00 за київським часом і тривало близько півтори години. Після засідання судді віддалилися для обговорення питання про прийнятність скарги Грузії, однак рішення, як заявив голова Суду, буде оголошено пізніше. Дата поки не відома.

Розглядає справу палата з семи суддів, причому, згідно з правилами ЄСПЛ, один з них - росіянин, один - громадянин Грузії.

Нагадаємо, влада Грузії звернулася з позовом до секретаріату Суду 26 березня 2007 року. Вона стверджуює, що Москва порушила права  грузинського населення, яке проживає в Росії після того, як Грузія 27 вересня 2006 року затримала в Тбілісі п'ятьох російських військовослужбовців.

Один з військових був відпущений, а чотирьом офіцерам грузинська влада пред'явила звинувачення в шпигунстві. Російська сторона розцінила дії Грузії як провокацію. МЗС РФ відкликало посла в Тбілісі до Москви для консультацій та евакуювало частину співробітників посольства і членів їх сімей.

Міністерство транспорту РФ 2 жовтня 2006 року повідомило, що припиняється все транспортне сполучення з Грузією. Було припинено і поштовий зв'язок. Того ж дня Грузія передала офіцерів представникам ОБСЄ, після чого вони змогли повернутися на батьківщину.

Грузинський уряд вважає, після цього інциденту російська влада приступила до практики масових затримань та арештів грузинів, які проживають в Росії.

Представник Росії при ЄСПЛ, заступник міністра юстиції РФ Георгій Матюшкін заявив на слуханні, що міждержавна скарга Грузії є неприйнятною для розгляду Європейським судом за змістом статті 35 Конвенції (умови прийнятності позову). На думку захисту, вона "не містить чітко висловленої мети, не відповідає за формою та змістом вимогам Конвенції та регламенту Європейського суду" і "подана з порушенням вимог про необхідність вичерпання ефективних засобів правового захисту".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь